OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Propozice pro čtyřhru

Samozřejmě že se vychází s pravidel stolního hokeje šprtce, kde je jen změna v počtu zúčastněných hráčů. Již z názvu vyplývá, že na jednom hracím stole budou hrát 4 hráči. Po dvojici na každé straně. Tyto dvojice nebudou pevně dopředu stanoveny, ale v každém hracím dnu pro každý zápas budou losovány.

Zahájení hry začne jedním tahem vylosované dvojice a po tomto tahu následuje dvojtah soupeře. Je jedno, kdo z dvojice bude hrát první a kdo druhý tah. Podmínkou akorát je, že nemůže v jednom dvojtahu hrát jeden hráč 2x. Takto se pak v průběhu hry obě dvojice střídají.

V případě, že někdo z hráčů udělá tah, po kterém ve šprtci následjí dva tahy pro soupeře (faul, vypočítání apod.), hraje ihned druhá dvojice 3 tahy. Zde je však podmínka, že ten hráč, který začíná musí hrát i ten třetí tah.

Za utkání budou jednotlivým hráčům přiděleny body do žebříčku ve kterém jsou hráči hodnoceni jednotlivě. Bydou budou přiděleny podle výsledku utkání a síle soupeře dle aktuálního žebříčku.

Termíny utkání budeme zveřejňovat na našich stránkách a budou stanoveny po dohodě hráčů.

Je to soutěž nová, a experimentální. Proto se v ní v průběhu roku mohou vyskytnou situace, které nás v tuto chvíli ani nenapadají a které budeme společně řešit. Stejně tak budeme do propozic zapracovávat připomínky zúčastněných hráčů tak, aby soutěž byla skutečně atraktivní a bavila nás, tak jako doposud v přípravných zápasech. Určitě by měla napomoct v přípravě hráčů na další soutěže, zvláště pak soutěže pořádané Českým svazem stolního hokeje.

Za přípravný tým čtyřhry trenér klubu Martin Pelikán

Pole s hvězdičkou * jsou povinná.

Přidat komentář

Přehled komentářů

    Napište první komentář!

Sponzoři a partneři klubu

Partr - hlavní sponzor                    Pelisport - partner klubu

Chcete si zahrát šipky ?

Chcete si zahrát šipky ?

Pak tu máme pro vás 2 možnosti. Tou první je přijít jen občas (i bez vlastních šipek, ty Vám zapůjčíme) a zaplatit menší poplatek za hru a za půjčení šipek, druhá možnost je vstoupit do našeho klubu.

1. Občasné hraní

To spočívá v tom, že si najdete termín, kdy se bude hrát a nebo si domluvíte hraní s vedením klubu. Na domluvený termín se dostavíte a můžete si s sebou vzít svoje šipky. Ty však člen našeho klubu zkontroluje, zda jsou způsobilé ke hraní na sisalový terč. Pokud nejsou a nebo nemáte šipky, tak Vám je za poplatek zapůjčíme.
Musíte však zaplatit poplatek za hru a zapůjčení :

  • 50,- Kč - zapůjčení šipek
  • 50,- Kč - poplatek za používání terče

2. Členství v klubu

Vstupem do našeho klubu a zaplacením ročního poplatku máte možnost hrávat šipky téměř kdykoliv chcete. Pokud nevlastníte svoje šipky, budou Vám za poplatek zapůjčeny. Jako člen klubu však můžete hrávat i Petanque nebo stolní hokej šprtec bez dalších poplatků (kromě poplatků za zapůjčování vybavení, které klub musí udržovat v dobrém stavu a to přece jen něco stojí).

Poplatky člena klubu :

  • 500,- Kč - celoroční členský poplatek
  •    10,- Kč - zapůjčení šipek

Zatím ještě jednáme o prostoru, kde bychom mohli šipky provozovat, takže výše uvedené podmínky budou platit od doby, kdy budeme mít toto dořešeno.

Pokud již nyní máte zájem hrát s námi jakýmkoliv způsobem šipky, ozvěte se nám.

Petanque v Zábřeze červenec 2020