OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Propozice pro čtyřhru

Samozřejmě že se vychází s pravidel stolního hokeje šprtce, kde je jen změna v počtu zúčastněných hráčů. Již z názvu vyplývá, že na jednom hracím stole budou hrát 4 hráči. Po dvojici na každé straně. Tyto dvojice nebudou pevně dopředu stanoveny, ale v každém hracím dnu pro každý zápas budou losovány.

Zahájení hry začne jedním tahem vylosované dvojice a po tomto tahu následuje dvojtah soupeře. Je jedno, kdo z dvojice bude hrát první a kdo druhý tah. Podmínkou akorát je, že nemůže v jednom dvojtahu hrát jeden hráč 2x. Takto se pak v průběhu hry obě dvojice střídají.

V případě, že někdo z hráčů udělá tah, po kterém ve šprtci následjí dva tahy pro soupeře (faul, vypočítání apod.), hraje ihned druhá dvojice 3 tahy. Zde je však podmínka, že ten hráč, který začíná musí hrát i ten třetí tah.

Za utkání budou jednotlivým hráčům přiděleny body do žebříčku ve kterém jsou hráči hodnoceni jednotlivě. Bydou budou přiděleny podle výsledku utkání a síle soupeře dle aktuálního žebříčku.

Termíny utkání budeme zveřejňovat na našich stránkách a budou stanoveny po dohodě hráčů.

Je to soutěž nová, a experimentální. Proto se v ní v průběhu roku mohou vyskytnou situace, které nás v tuto chvíli ani nenapadají a které budeme společně řešit. Stejně tak budeme do propozic zapracovávat připomínky zúčastněných hráčů tak, aby soutěž byla skutečně atraktivní a bavila nás, tak jako doposud v přípravných zápasech. Určitě by měla napomoct v přípravě hráčů na další soutěže, zvláště pak soutěže pořádané Českým svazem stolního hokeje.

Za přípravný tým čtyřhry trenér klubu Martin Pelikán

Pole s hvězdičkou * jsou povinná.

Přidat komentář

Přehled komentářů

    Napište první komentář!

Sponzoři a partneři klubu

Partr - hlavní sponzor                    Pelisport - partner klubu

Celoroční nábor

Nábor nových šprťáků.

Náš šprtcový klub vznikl v roce 2000 a tak se pomalu chystáme na velké 20ti leté oslavy. A rádi bychom do svých řad přibrali další zájemce o tenhle velmi zajímavý sport, ve kterém jsme dosáhli i na ty nejvyšší mety.

Kdo se může přihlásit - kdokoliv kdo dosáhl 8 let věku. Horní hranice není omezena, zvláště, když od letoška je v Českém svazu nová kategorie 40+

Kde hrajeme - každý druhý pátek na zábřežském stadioně, turnaje Českého svazu bývají cca 1 za dva měsíce

Co k tomu potřebujete - kromě chuti hrát ještě hokejku, nějaký ten puk, 2 sady hráčů. Investice cca do 250,- Kč.

A kde se přihlásit - nejlépe zajít právě na náš trénink (termíny tréninků jsou na našich stránkách hned pod úvodním obrázkem. V sekci Kontakty pak naleznete další možnosti, jak nás oslovit, nebo třeba jen vyplnit kontaktní formulář.

Rádi uvidíme nové tváře, ale i ty, kteří s námi již v minulosti hráli a kvůli škole nebo zaměstnání od toho museli upustit.

Za celý kolektiv trenér klubu Martin Pelikán

Petanque v Zábřeze červenec 2020