Honza Prokš1. turnaj Petanque v Zábřeze

Hrálo se na travnatém povrchu speciálně upraveném pro Petanque. Turnaj se hrál na 6 kol švýcarským systémem a i když to hráli zatím pouze amatéři, nebylo nouze o dramatické souboje. Některá utkání končila doslova posledním hodem, když hráč vícebodovým ziskem otočil vývoj utkání. A daramatický souboj pokračoval až do posledního kola, kdy se o vítězství ucházeli 4 hráči. Nakonec si vítězství připsal Martin Pelikán, když v rozhodujícím souboji porazil svého syna Davida., který nakonec obsadil třetí příčku. O vítězství v turnaji bojoval nejstarší hráč turnaje Jan Černý (62), ale v posledním kole ho o tuto pozici připravil Petr Komárek. Nakonec se ani jeden z těchto hráčů nepostavil na pomyslené stupně vítězů, protože je předskočil Pavel Doležel, která svou první stříbrnou medaili v tomto sportu získal až posledním hodem, když zvátil vývoj utkání proti Radku Hopjanovi z 9:10 na 11:10.

Do turnaje ještě zasáhla Aneta Prokšová, která ve druhém kole nastoupila za Martin Pelikána, který musel z rodinných důvodů na chvíli opusti turnaj. A sama Aneta pak zase z pracovních důvodů musel turnaj opusti. Tak snad příště.

Skončil tak velmi dramatický turnaj ve velmi pohodové hře. Už jen účast soutěžících svědčí o tom, že mohou tuto hru hrát hráči i hráčky, zdraví i tělesně handicapovaní, mladí a i ti starší. Po turnaji se všichni shodli na tom, že to byla velmi příjemně prožitá sobota a všichni doufají, že nebyla poslední.

Doufáme, že se podaří v Zábřeze pro tento zajímavý sport zajistit hřiště s kvalitním povrchem. Přece jen tráva, i když byla perfektně připravená, není ideálním povrchem pro Petanque.

Neloučíme se a již nyní hledáme termín pro další veřejný turnaj.