SimRacing

RC Team Zábřeh nám nabídl spolupráci v oblasti virtuálních modelů automobilů. Prakticky se jedná o případné vytvoření komunity zajímající se o SimRacing. Ta by se měla vytvářet takzvaně zdola, tedy aktivitou zájmeců o virtuální poježdění v některém ze závodních simulátorů. O které se jedná se seznámíte na našich stránkách.

MotoGP 23 - 4. závodní simulátor

MotoGP 23 - 4. závodní simulátor

7. 4. 2024 Rubrika SimRacing

Ano, již 4. závodní simulátor jezdíme v rámci našeho klubu. Tentokrát jsme však vyměnili volant za řídítka závodního motocyklu.
MotoGP 23 jsme pořídili koncem roku 2023 a jak jsme se s tímto popasovali se dočtete v detailu tohoto článku.

Assetto Corsa Competizione

Assetto Corsa Competizione

20. 8. 2023 Rubrika SimRacing

Třetím naším závodním simulátorem je Assetto Corsa Competizione, který je aktuálním titulem italské firmy Kunos Simulazioni. Je již plně optimalizován na Xbox Series S/X a je v současné nabídce titulů pro Xbox a Playstation.
Poslední významná aktualizace : prosinec 2023 - doplněno o crossplay, což znamená, že online můžou proti sobě jezdit hráči Xboxu i Playstationu.
Pojďme se na něj tedy podívat.

Assetto Corsa - náš druhý simulátor

Assetto Corsa - náš druhý simulátor

3. 6. 2023 Rubrika SimRacing

Z důvodu ukončení vývoje Project Cars 4 ze strany EA pořizujeme druhý simulátor. Tentokrát je to Assetto Corsa. Volba titulu byla poměrně jednoduchá. Na konzole se jiný čistě závodní simulátor v současnosti nedá pořídit. Výhodou Assetto Corsa je, že firma Kunos Simulazioni pracuje na zcela nové verzi 2, která se plánuje na rok 2024. Uvidíme však, kdy vyjede na konzolích.

Project Cars 2 - první náš simulátor

Project Cars 2 - první náš simulátor

21. 3. 2023 Rubrika SimRacing

Prvním naším počinem v simracingu bylo zakoupení závodního simulátoru Project Cars 2 pro Xbox One S a volant Thrustmaster Ferrari 458 Spider umístění na speciáoním držáku. Jak jsme začínali a kam jsme se dostali se dozvíte v detailu článku.

V krátkosti o RC Team Zábřeh

V krátkosti o RC Team Zábřeh

5. 2. 2023 Rubrika SimRacing

RC Team v Zábřeze působil od roku 2012 a za tu dobu dokázal nejen připravit své jezdce na Mistrovství ČR, ale také jedno z nich uspořádat na hliněné dráze, kterou si členové klubu vybudovali na stadioně a odpracovali na ní přes 3 000 hodin. Bohužel tato dráha nakonec byla po zásahu města zrušena s příslibem nové asfaltové dráhy, kterou město mělo vybudovat. Skončilo jen u slibu.