Project Cars 2

Thrustmaster Ferrari 458 SpiderPořízením základního volantu Thrustmaster Ferrari 458 Spider a závodního simulátoru Project Cars 2 tak započaly naše první krůčky v tomto virtuálním světě. Následně pak ještě došlo k dokoupení stojanu Wheel Stand Pro for Thrustmaster F458, abychom měli přenosný stojan a volant nezavazel na stole při běžné práci.
Po zakoupení a nainstalování programu nás čekalo nastavení programu. A pak už první jízda. To ale opravdu nebyl nijaký zážitek, protože auta nás vůbec neposlouchala. Takže jsme se ponořili do nastavování. Prvním závodním vozem bylo historické Ferrari 512 - legenda z Le Mans 1970. Sice to nebyla nejšťastnější volba, protože řízení historických aut je přece jen o něco těžší, než současná vozidla, na druhou stranu "zkrocení" tohoto modelu nám dalo hodně zkušeností s nastavováním vozidla.

Začali jsme jezdit s nastavením obtížnosti na 25% a postupně po zvládnutí jízdy jsme zvyšovali hodnotu až na 100%. První naší tratí byla rakouská dráha Red Bull GP (dříve s názvem Österreichring). Pro dobrý zážitek s jízdy je potřeba zvládnout tyto body :

  1. Vybrat si vhodnou trať
  2. Zvolit si auto
  3. Nastavit vozidlo (pneu, brzdy, přítlak, tvrdost pružin a tlumičů, převodovku atd.)
  4. Najet a zapamatovat zvolenou trať, nájezdy a výjezdy ze zatáček apod.

To vše Vás bude stát několik desítek hodin, ale po zvládnutí těchto 4 bodů přijde odměna ve formě perfektního zážitku s jízdy.

project-cars.jpgProject Cars 2 je čistý závodní simulátor, který neodpustí chybu při řízení nebo ošizení nastavení vozidla. Jezdíte za jakéhokoliv počasí od slunečného, přes zatažené, déšť či sníh. Jezdíte dopoledne, odpoledne i přes noc. Jak si to prostě nastavíte. Není problém zajet i 24 hodinový závod.
Má výborně zpracovanou kariéru, ve které podle získaných zkušeností postupujete různými závody s různými vozy až k té nejvyšší metě. Tam Vás čekají desítky hodin ježdění. Samozřejmě je možné jezdit singl závody a také online (to jsme však zatím nevyzkoušeli). V tomto článku nám nejde o nějakou recenzi tohoto simulátoru, ale o úvodní slovo ohledně našeho počátku se simracingem. A tento simulátor byl pro nás asi ten nejvhodnější.

Bohužel se již tento simulátor nedá koupit, protože skončila jeho podpora. Licenci na tento simulátor zakoupila firma EA a ta zastavila vývoj čtvrté verze prakticky před dokončením. Přitom to vypadalo že čtvrtá verze opět výrazně pozvedne pomyslnou laťku hodně vysoko.

I tak budeme nadále tento simulátor používat, chceme vyzkoušet uspořádat online závody a když se najde někdo, kdo tento simulátor na platformě Xbox má, může se s námi spojit a případně si společně zajezdit. A nebo jen tak vyměnit zkušenosti s řízením a nastavováním automobilů.