Mölkky

molkky-02.pngMölkky  je originální venkovní hra podobná petanque, vychází z několik staletí staré finské hry a rychle se stává světovým fenoménem. V zemích po celém světě se konají národní soutěže a do Finska se každý rok sjíždějí týmy na světový šampionát v Mölkky. Tato hra se může hrát kdekoliv venku na prakticky jakémkoliv povrchu. Hrají jednotlivci i týmy. Nezáleží na věku ani fyzické kondici. Hra je založena na kombinaci dovedností a náhody s jednoduchými pravidly. Hráči se střídají v házení kolíkem a snaží se při tom srazit kuželky s různými čísly. Cílem hry je získat přesně 50 bodů. Ale pozor! Pokud číslo 50 překročíte, vrací se skóre zpět na 25.

Pojďte si s námi zahrát Mölkky na zábřežském stadionu.

Další informace : Více o Mölkky | Pravidla |

Zahájili jsme zimní sezónu

Zahájili jsme zimní sezónu

6. 11. 2022 Rubrika Mölkky

Mölkky hráváme i v těch měsících, kdy se už venku na přírodních hřištích hrát nedá. K tomu se scházíme v prostorách stadionu, kde hrajeme na koberci.  Zde budeme uvádět výsledky klubových utkání včetně nově zavedené ELO listiny.

Nedělní modelový zápas

Nedělní modelový zápas

3. 11. 2022 Rubrika Mölkky

V neděli 6. listopadu jsme odehráli na stadioně "modelový" zápas jako přípravu na únorové halové Mistrovství ČR. Nastoupily proti sobě týmy Matony a Pelmel, které se zúčastnily Mistrovství ČR 2022 v Bílovci.

Moravská série 2022

Moravská série 2022

16. 10. 2022 Rubrika Mölkky

Čtrvtým turnajem, který se hrál v Uničově - Střelicích byla završena letošní série v Mölkky, kterou jsme pořádali. 
Všem zúčastněným děkujeme za to, že alespoň jedenkrát si přišli zahrát tuto velmi zajímavou hru a věříme, že i v příštím roce se budeme na takovéto sérii opět scházet.

Mistrovství ČR 2022 - Bílovec

Mistrovství ČR 2022 - Bílovec

18. 9. 2022 Rubrika Mölkky

V sobotu 3. září 2022 jsme se poprve zúčastnili turnaje, který znamená vrchol sezóny - Mistrovství ČR. Turnaje se zúčastnilo celkem 28 tříčlenných týmů. Jelikož to bylo otevřené mistrovství, zúčastnili se jej také 2 týmy ze Slovenska a 2 týmy z Austrálie.

Triple Mölkky

Triple Mölkky

3. 8. 2022 Rubrika Mölkky

Triple Mölkky je soutěž jednotlivců, kde při každém utkání hrají proti sobě současně 3 hráči. Novinka v našem klubu nahrazuje vyzývací Mölkky a bude se hrát celoročně. Vše ostatní včetně průběžného pořadí zjistíte v detailu článku.

MoS2022 - 2. turnaj - Zábřežský kolík

MoS2022 - 2. turnaj - Zábřežský kolík

19. 6. 2022 Rubrika Mölkky

Druhý turnaj Moravské série 2022 se hrál v Zábřeze poprve na antuce. Sešlo se celkem 8 týmů a odehrálo se celkem 28 utkání. Slunečné počasí s teplotou přes třicet stupňů a obdivuhodná parta skvělých lidí. Co je vedlo v tomto vedru strávit téměř celý den na kurtech? Možná odpověď najdete uvnitř článku.

MoS22 - 1. turnaj - Střelické hod

MoS22 - 1. turnaj - Střelické hod

28. 5. 2022 Rubrika Mölkky

K prvnímu turnaji, který se hrál ve Střelicích se sjelo celkem 6 týmů. Hrálo se systémem každý s každým 2x a bylo se opravdu na co dívat. Přečtěte si náš komentář v detailu tohoto článku.

Propozice Moravské série 2022

Propozice Moravské série 2022

22. 4. 2022 Rubrika Mölkky

Představujeme Propozice pro letošní turnaje v Mölkky pořádáné naším klubem. Jelikož je předpoklad, že se zúčastní družstva z jiných oblastí, nazvali jsme jej Moravská série 2022

Zahajujeme venkovní sezónu

Zahajujeme venkovní sezónu

17. 3. 2022 Rubrika Mölkky

Zahájili jsme venkovní hraní.
V úterý od 16 hodin a v neděli od 14 hodin.
Prozatím na trávě na stadioně poblíž kuželny a Pyramidy. Po úpravě dalších ploch po zimě pak budeme hrávat i na jiných plochách.

Vyzývací Mölkky - venkovní

Vyzývací Mölkky - venkovní

31. 10. 2021 Rubrika Mölkky

Co je Vyzývací Mölkky, proč vznikly a jak se hrají se dozvíte když si zobrazíte detail článku.
Tento článek aktualizujeme každý týden.

Chcete si zahrát Mölkky ?

Chcete si zahrát Mölkky ?

27. 3. 2022 Rubrika Mölkky

Pokud si chcete zahrát Mölkky jen někdy, nebo pravidelně, máme pro Vás v našem klubu řešení. Jaké, to se dozvíte v detailu tohoto článku.