KSH - logo - 420

 

KSH Sever Zábřeh

Není důležité zvítězit,

ale vyhrát

Co je Mölkky

Mölkky  je originální venkovní hra podobná petanque, vychází z několik staletí staré finské hry a rychle se stává světovým fenoménem. V zemích po celém světě se konají národní soutěže a do Finska se každý rok sjíždějí týmy na světový šampionát v Mölkky. Tato hra se může hrát kdekoliv venku na prakticky jakémkoliv povrchu. Hrají jednotlivci i týmy. Nezáleží na věku ani fyzické kondici. Hra je založena na kombinaci dovedností a náhody s jednoduchými pravidly. Hráči se střídají v házení kolíkem a snaží se při tom srazit kuželky s různými čísly. Cílem hry je získat přesně 50 bodů. Ale pozor! Pokud číslo 50 překročíte, vrací se skóre zpět na 25.

Vybavení

vybaveni-molkky.jpgPro hru Mölkky je zapotřebí 12 ks kolíků (kuželek) o ø 5,9 cm a výšce cca 15 cm. Na jednom konci je kuželka zkosena pod uhlem 45° a na tomto zkosení jsou vyznačena čísla. Pak je zapotřebí odhodový kolík o ø 5,9 cm a délce 22,5 cm. No a nakonec ještě odhodiště ze kterého se kolíkem hází.

Kde hrát

Může se prakticky hrát na libovolném povrchu (tráva, hlína, antuka, fotbalové hřiště) nejvhodnější je hřiště na Pétanque, protože je i rozměrově podobné.
U nás v Zábřehu hráváme na městském stadioně na trávě, protože prozatím nemáme pískové hřiště na Pétanque.

Kdo může Mölkky hrát

V praxi může hrát každý, kdo se chce pobavit, zasoutěžit si, užít si volné chvíle. Nejsou určeny žádné věkové hranice, hrají dívky, hoši, ženy a muži bez rozdílu věku a tělesné kondice.

Chcete vědět, co jsou mölkky a jak se hrají? Podívejte se na video utkání členů našeho klubu Honzi a Martin. Hrálo se ve vnitřních prostorách zábřežského stadionu na koberci, který nám zajistila v rámci sponzorského daru firma Alfa Beta Servis Zábřeh.

A jak se hraje na mezinárodní úrovni. podívejte se na finálové utkání na otevřeném Mistrovství Rakouska, mezi Českem a Rakouskem :

rámeček-rozměry.jpg

Sponzoři a partneři klubu

Partr - hlavní sponzor      Pelisport - partner klubu     Alfa_beta_servis_Effenberger lll.jpg

Chcete si zahrát Pétanque nebo Mölkky ?

Chcete si zahrát Pétanque nebo Mölkky ?

Pak tu máme pro vás 2 možnosti. Tou první je přijít jen občas (i bez vlastního hracího vybavení, to Vám zapůjčíme) a zaplatit menší poplatek za hru a za půjčení potřebného vybavení, druhá možnost je vstoupit do našeho klubu.

1. Občasné hraní

To spočívá v tom, že si najdete termín, kdy se bude hrát a nebo si domluvíte hraní s vedením klubu. Na domluvený termín se dostavíte a můžete si s sebou vzít svoje vybavení nebo Vám je za poplatek zapůjčíme.
Musíte však zaplatit poplatek za hru a zapůjčení :

  • 50,- Kč - zapůjčení koulí
  • 25,- Kč - poplatek za používání vybavení Mölkky

2. Členství v klubu

Vstupem do našeho klubu a zaplacením ročního poplatku máte možnost hrávat Pétanque nebo Mölkky téměř kdykoliv chcete. Jako člen klubu však můžete hrávat i šipky nebo stolní hokej šprtec bez dalších poplatků (kromě poplatků za zapůjčování vybavení, které klub musí udržovat v dobrém stavu a to přece jen něco stojí).

Poplatky člena klubu :

  • 500,- Kč - celoroční členský poplatek
  •      0,- Kč - zapůjčení koulí nebo Mölkky

Pétanque a Mölkky se hraje na zábřežském stadioně na trávě.

Pokud již nyní máte zájem hrát s námi jakýmkoliv způsobem, ozvěte se nám. Úvodní seznámení a hra Pétanque nebo Mölkky je zdarma, poplatky se platí při pravidelném sportování pokud nejste členy klubu.

Petanque v Zábřeze červenec 2020