OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

KSH - logo - 420

 

KSH Sever Zábřeh

Není důležité zvítězit,

ale vyhrát

Stručná pravidla hry Mölkky

Ke hře je potřeba :

  • 12 kolíků (očíslovaných 1-12)
  •   1 házecí kolík Mölkky

Základní rozestavění kolíků :

zakladní_rozestaveni.jpg

Cíl hry : Jako první dosáhnout 50 bodů.

Zahájení hry : Očíslované kolíky se postaví ve vzdálenosti 3 až 4 metry podle předepsaného rozestavení (viz obrázek 1). Hráči hrají buď jako jednotlivci nebo se rozdělí na týmy a stanoví pořadí házení, poté se střídají v hodech. Hází se házecím kolíkem Mölkky.

Hru zahájí první hráč hodem do základního rozestavení. Pak se vždy kolíky postaví na místě, kde spadly, a hází další hráč v pořadí. Mölkky se hází pouze spodem.

Počítání bodů : Pokud hráč srazí jeden kolík, počítá se mu počet bodů na kolíku, pokud srazí dva a více, počítá se každý sražený kolík za jeden bod. Za sražený se počítá pouze kolík, který leží zcela na zemi, nesmí se opírat o jiný kolík.

Pokud hráč hodí víc než 50 bodů, klesne na 25 bodů a hraje dál. Pokud třikrát v řadě neshodí ani jeden kolík, má 0 bodů a končí hru.

Zakončení hry : Hru vyhrává hráč nebo tým, který jako první dosáhne přesně 50 bodů.

 

Oficiální pravidla lze stáhnout na tomto odkazu : Oficiální turnajová pravidla

Sponzoři a partneři klubu

Partr - hlavní sponzor                    Pelisport - partner klubu

Chcete si zahrát šipky ?

Chcete si zahrát šipky ?

Pak tu máme pro vás 2 možnosti. Tou první je přijít jen občas (i bez vlastních šipek, ty Vám zapůjčíme) a zaplatit menší poplatek za hru a za půjčení šipek, druhá možnost je vstoupit do našeho klubu.

1. Občasné hraní

To spočívá v tom, že si najdete termín, kdy se bude hrát a nebo si domluvíte hraní s vedením klubu. Na domluvený termín se dostavíte a můžete si s sebou vzít svoje šipky. Ty však člen našeho klubu zkontroluje, zda jsou způsobilé ke hraní na sisalový terč. Pokud nejsou a nebo nemáte šipky, tak Vám je za poplatek zapůjčíme.
Musíte však zaplatit poplatek za hru a zapůjčení :

  • 50,- Kč - zapůjčení šipek
  • 50,- Kč - poplatek za používání terče

2. Členství v klubu

Vstupem do našeho klubu a zaplacením ročního poplatku máte možnost hrávat šipky téměř kdykoliv chcete. Pokud nevlastníte svoje šipky, budou Vám za poplatek zapůjčeny. Jako člen klubu však můžete hrávat i Petanque nebo stolní hokej šprtec bez dalších poplatků (kromě poplatků za zapůjčování vybavení, které klub musí udržovat v dobrém stavu a to přece jen něco stojí).

Poplatky člena klubu :

  • 500,- Kč - celoroční členský poplatek
  •    10,- Kč - zapůjčení šipek

Šipky se hrají v budově tribuny na zábřežském stadioně. V současné době je instalován 1 terč a připravuje se instalace 2. terče. Tu plánujeme na měsíc květen.

Pokud již nyní máte zájem hrát s námi jakýmkoliv způsobem šipky, ozvěte se nám.

Petanque v Zábřeze červenec 2020