KSH - logo - 420

 

KSH Sever Zábřeh

Není důležité zvítězit,

ale vyhrát

Stručná pravidla hry Mölkky

Ke hře je potřeba :

  • 12 kolíků (očíslovaných 1-12)
  •   1 házecí kolík Mölkky

Základní rozestavění kolíků :

zakladní_rozestaveni.jpg

Cíl hry : Jako první dosáhnout 50 bodů.

Zahájení hry : Očíslované kolíky se postaví ve vzdálenosti 3 až 4 metry podle předepsaného rozestavení (viz obrázek 1). Hráči hrají buď jako jednotlivci nebo se rozdělí na týmy a stanoví pořadí házení, poté se střídají v hodech. Hází se házecím kolíkem Mölkky.

Hru zahájí první hráč hodem do základního rozestavení. Pak se vždy kolíky postaví na místě, kde spadly, a hází další hráč v pořadí. Mölkky se hází pouze spodem.

Počítání bodů : Pokud hráč srazí jeden kolík, počítá se mu počet bodů na kolíku, pokud srazí dva a více, počítá se každý sražený kolík za jeden bod. Za sražený se počítá pouze kolík, který leží zcela na zemi, nesmí se opírat o jiný kolík.

Pokud hráč hodí víc než 50 bodů, klesne na 25 bodů a hraje dál. Pokud třikrát v řadě neshodí ani jeden kolík, má 0 bodů a končí hru.

Zakončení hry : Hru vyhrává hráč nebo tým, který jako první dosáhne přesně 50 bodů.

Přešlap :  Následující události, odehrají-li se mezi vstupem a opuštěním odhodiště aktivním hráčem, jsou pokládány za porušení pravidla o „Přešlápnutí.“

  • Pohnutí nebo dotknutí se Mölkkaari (vyjma přestavění) - U her bez rozhodčího musí být přestavění oznámeno, u her s rozhodčím může Mölkkaari přestavovat pouze on.
  • Dotknutí se prostoru mimo Mölkkaari nebo boční čáry jakoukoli částí těla či bot.
  • Aby nedošlo k porušení tohoto pravidla, je pro hráče nejsnadnější udělat po hodu jeden krok zpět. Nicméně, může se i otočit čelem vzad a opustit odhodiště.
  • V případě přešlapu je hod počítán jako netrefený hod (0 bodů)

 

Oficiální pravidla lze stáhnout na tomto odkazu : Oficiální turnajová pravidla

Sponzoři a partneři klubu

Partr - hlavní sponzor      Pelisport - partner klubu     Alfa_beta_servis_Effenberger lll.jpg

Chcete si zahrát Pétanque nebo Mölkky ?

Chcete si zahrát Pétanque nebo Mölkky ?

Pak tu máme pro vás 2 možnosti. Tou první je přijít jen občas (i bez vlastního hracího vybavení, to Vám zapůjčíme) a zaplatit menší poplatek za hru a za půjčení potřebného vybavení, druhá možnost je vstoupit do našeho klubu.

1. Občasné hraní

To spočívá v tom, že si najdete termín, kdy se bude hrát a nebo si domluvíte hraní s vedením klubu. Na domluvený termín se dostavíte a můžete si s sebou vzít svoje vybavení nebo Vám je za poplatek zapůjčíme.
Musíte však zaplatit poplatek za hru a zapůjčení :

  • 50,- Kč - zapůjčení koulí
  • 25,- Kč - poplatek za používání vybavení Mölkky

2. Členství v klubu

Vstupem do našeho klubu a zaplacením ročního poplatku máte možnost hrávat Pétanque nebo Mölkky téměř kdykoliv chcete. Jako člen klubu však můžete hrávat i šipky nebo stolní hokej šprtec bez dalších poplatků (kromě poplatků za zapůjčování vybavení, které klub musí udržovat v dobrém stavu a to přece jen něco stojí).

Poplatky člena klubu :

  • 500,- Kč - celoroční členský poplatek
  •      0,- Kč - zapůjčení koulí nebo Mölkky

Pétanque a Mölkky se hraje na zábřežském stadioně na trávě.

Pokud již nyní máte zájem hrát s námi jakýmkoliv způsobem, ozvěte se nám. Úvodní seznámení a hra Pétanque nebo Mölkky je zdarma, poplatky se platí při pravidelném sportování pokud nejste členy klubu.

Petanque v Zábřeze červenec 2020