Moravská série 2024 - MoS24

1) Úvodním turnajem v Zábřehu jsme otevřeli nový ročník Moravské série. První turnaj ovládli Mimoni o bod před Dabl Realem (v loňském roce známý jako VojMo, letos s novým názvem a lehce obměněnou sestavou). Třetí místo ukořistil tým Pralesáci Střelice.

Moravská Série bude pokračovat druhým turnajem ve Střelicích (u Uničova) a to 1.června - již je spuštěno přihlašování, více ze dozvíte zde 

PRŮBĚŽNÍ POŘADÍ MoS24 po 1.turnaji
pořadí Tým celkově
1 Mimoni 35
2 Dabl Real 30
3 Pralesáci Střelice 25
4 Matony Zábřeh 20
5 Surikaty v kabátu 15
6 HoJar 10

pořadí Tým body
1 Mimoni 15
2 Dabl Real 14
3 Pralesáci Střelice 10
4 Matony Zábřeh 9
5 Surikaty v kabátu 7
6 HoJar 5

Zábřežský kolík otevřel novou sezónu Moravské Série. Zúčastnilo se jej 6 týmů ze Zábřehu, Střelic a Velkých Albrechtic. Hrálo se dvakrát každý s každým na dva sety, takže každý tým odehrál 10 zápasů (20 setů). Již po první polovině bylo zaděláno na drama. Mimoni měli 10 bodů a vedli o tři body před Dabl Realem. Matony mělo na třetím místě 4 body, ale Pralesáci, Surikaty a HoJar jej následovalo se ztrátou jednoho bodu. 

Po obědové pauze vstoupil Dabl Real i Pralesáci do zápasů skvěle. Mimoni, ale ukořistili ve druhé polovině 5 bodů a to jim vyneslo v součtu obou částí 15 bodů. Dabl Real se snažil stáhnout manko, ale nakonec o bod končí druhý. Třetí místo bylo velice vyrovnané, ale Pralesáci nakonec o jeden bod berou bronz před Matony. Páté místo uhrály Surikaty v kabátu (obhájci loňského titulu - v loni jako Zoo Team). Šesté místo bere ryze ženské duo HoJar.

Statistické okénko:
9x dokázal tým, který začínal první set, ovládnout celý zápas
9x dokázal tým, který nezačínal první set, vyhrát celý zápas  
12x skončil zápas remízou
Celkově bylo zahráno 5053 malých bodů
První tři týmy měly plusový rozdíl malých bodů