V neděli 10.12.2023 se odehrál v zasedací místnosti Městského stadionu v Zábřehu turnaj pro čtyři nejlepší týmy Moravské Série 2023 s názvem MASTERS MoS23.

Hrálo se systémem na dvě porážky a každý zápas se hrál na tři vítězsné sety (max 5 setů).. Turnaj započal úvodními zápasy mezi Zoo Team vs. VojMo Zábřeh a Matony Zábřeh vs. Pralesáci Střelice.

ÚVODNÍ KOLO
Mezi Zoo Teamem a VojMem Zábřeh došlo na pětisetovou bitvu. Úvodní set začal prvním hodem(podáním) Zoo Team, který si své podání uhájil v  poměru 50:40. Druhou sadu rozehrálo dobře VojMo, které nakonec po třech nulách soupeře získalo set 50:26. Třetí set patřil znovu podávajícímu týmu, Zoo Team vyhrál 50:44. Čtvrtý set započalo VojMo, které svého soupeře smetlo po šesti hodech 50:21. Rozhodující pátý set započal Zoo Team a i zde platilo, že který tým začíná ten vyhrává set. Zoo Team porazil v rozhodující sadě VojMo 50:29 a celkově na sety vyhrál 3:2.

Druhý zápas úvodního kola obstaraly týmy Matony Zábřeh a Pralesáci Střelice. Úvodní set započalo Matony, které si došlo k pohodlné výhře 50:28. Začátek druhého setu měli na starosti Pralesáci, kteří taktéž využili výhodu prvního hodu a vyhráli 50:20. První prolomení podání na turnaji získal tým Pralesáci, kteří ovládli těsný třetí se 50:43. Toto prolomení ve čtvrtém setu potvrdil tento tým ze Střelice v poměru 50:34 a celý zápas získali v poměru 3:1.

FINÁLE ČÁSTI VÍTĚZŮ
Do tohoto zápasu si našel cestu  Zoo Team a Pralesáci Střelice. Znovu to byl zápas, kde se vyhrával set, když tým podával. První set zvítězil Zoo Team v poměru 50:34. Pralesáci si udrželi výhodu prvního hodu v dramatickém druhém setu, kde rozhodoval poslední hod. Tento set skončil 45:44. Šest hodů a konec třetího setu, tak by se dal charakterizovat třetí set, který ovládl znovu Zoo Team, tentokrát v poměru 50:40. Čtvrtý set, tři hody na kuželku číslo 9 a tři nuly Zoo Teamu, to byl konec tohoto setu a výhra Pralesu 50:41. Rozhodující set rozehrával Zoo Team, který v tomto setu dlouho vyhrál, ale dramatickou koncovku nakonec ovládlo duo Pralesáků poměrem 50:41 a tím si zajistili postup do Grand Finále o celkový titul. - 3:1.

1.KOLO ČÁSTI PORAŽENÝCH
V tomto duelu proti sobě nastopil favorit zápasu Matony Zábřeh proti VojMo Zábřeh. Matony nejprve ovládlo úvodní set 50:39, druhý set mělo na dosah VojMo jenže tři nuly za sebou přisoudili výhru jejich soupeřům v poměru 50:47. Třetí set taktéž ovládlo Matony 50:25 a zajistili si tak postup do druhého kola Části poražených (o postup do Grand Finále) - 3:0. VojMo se muselo spokojit se zápasem o třetí místo.

2.KOLO ČÁSTI PORAŽENÝCH
Ve druhém kole Části poražených se utkal Zoo Team s Matony Zábřeh. Matony vlétlo na vítěze Moravské Série, když od první hodů úvodního setu si vytvořilo náskok 16 bodů. Ten sice Zoo Team postupně ukrajoval, ale Matony si náskok zkušeně udrželo a vyhrálo 50:33. Ve druhé sadě znovu Matony získalo pohodlný náskok, který si udrželi až do konce setu, když dohodili devítku a šlo do vedení 2:0. Zoo Team ve třetí sadě znovu po pár hodech ztrácel, ale dokázal mírný náskok soupeře otočit a vyhrát set v poměru 50:30. Čtvrtá sada a znovu Matony s náskokem po úvodních třech hodech na každé straně. Jenže i tento náskok dokázal se štěstím stáhnout Zoo Team a otočit set z 27:36 na 50:42. Třetí zápas Zoo Teamu a třetí pětisetová bitva. Pátou sadu rozehrál Zoo Team poprvé v zápasu lépe. Po třetích hodech z každého týmu, ale byla na světě remíza 28:28. Zoo Team si ale v dalších hodech, i s dávkou štěstí, vytvořil těsný náskok a když dohodil se štěstím pětku vedle které ještě stála trojka, byl dokonán obrat z 0:2 na 3:2.

O 3.MÍSTO
Souboj Matony s VojMem. O proti prvnímu zápasu, který tyto týmy spolu hráli šlo do vedení VojMo, když úvodní sadu vyhráli 50:45. Ve druhém setu dominoval tým Matony 50:26. Ve třetím setu si výhodu úvodního hodu udrželo Matony v poměru 50:33. Ve čtvrtém setu vzalo podání svému soupeři Matony, když si vytvořili ze začátku devíti bodový náskok, který ještě v dalších hodech navýšili. Set ukončili nevyzpytatelnou jedničkou v poměru 50:25. Dokonali tak otočku z 0:1 na 3:1 a z Masters Moravské Série pro rok 2023 berou bronzové umístění. S nepopulární bramborovou medailí se museli smířit hráči a hráčky z VojMo Zábřeh.

GRAND FINÁLE
Zde na sebe narazili Pralesáci Střelice a Zoo Team Zábřeh. Úvodní set začalo duo z Pralesáků, náskok si ale vytvořil Zoo Team, který po pěti hodech na každé straně měl na svém kontu o patnáct bodů více. To, ale Pralesáky nezaskočilo, dvěma desítkama po sobě otočili stav setu na 46:42 a když poté dohodili čtyřku šli do vedení 1:0. Druhou sadu započal Zoo Team, ten si již od prvních hodů vytvořil náskok, který přetavil ve vítězství 50:26. Dramtický třetí set rozehráli lépe Pralesáci.  V desátém hodu měli možnost dohození na pětku, jenže přišel přehoz a výhoda v setu přešla na Zoo Team, ten se dostal ke konci setu na dohoz dvojky, jenže v předposledním hodu přišlo přehození a pád na 25 bodů, což znamenalo jediné. Pralesáci získávají třetí set v poměru 40:25. Stále tak platilo, že ten kdo začíná daný set, tak ho také vyhraje. Následující set nebyl výjimkou. Zoo Team musel dotahovat ztrátu na střelický celek. To se jim podařilo nejen dotáhnout ale i otočit a zvítězit 50:42. Musela rozhodnout znovu pátá sada a pro Zoo Team to byl čtvrtý zápas s plným počtem setů. Set to byl opravdu dramatický, plný otoček stavu, nejprve vedli Pralesáci 21:16, poté Zoo Team 24:26, ale poslední otočku v setu udělali Pralesáci, kteří si sehráli své skóre na 43 a když poté dokázali dohotit 7. Mohli se začít radovat nejen z vítězství v setu 50:35, ale také z celkového vítězství 3:2 a z titulu mistrů Masters MoS23.

Vítězem se tedy stal tým PRALESÁCI STŘELICE (MARTIN POŠTULKA a JAN ČERNÝ).

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem zúčastněným týmům letošního Masters, ale také všem týmům, kteří se zapojili do letošní Moravské Série.