RC Team Zábřeh vznikl zcela spontánně v roce 2022, když se zájemci o RC techniku dali dohromady, začali trénovat a mladí jezdci David Pelikán a Radek Holec se zúčastnili tréninků v Olomouci. Tamní RC klub měl o naše kluky zájem a tak začali jezdit za olomoucký klub. Mezitím jsme v Zábřeze jednali s různými orgnizacemi, kde by se dala vybudovat RC dráha. Nakonec jsme se domluvili v SK Zábřeh, kdy předseda Balcárek dal pro stavbu zelenou. Započali práce na vybudování RC dráhy pro buggy. Rodiče, děti a známí ve zpolupráci s Ekoservisem odpracovali více jak 3 000 brigádnických hodin a vybudovali dráhu, na které se nakonec uspořádalo Mistrovství ČR. Sám Mistr ČR po skončení uvedeného mistrovství nám řekl, že na tak kvalitní dráze v Česku ještě nejezdil (s přírodním povrchem) a srovnal ji z dráhou ve Španělsku na které se jelo Mistrovství Evropy. Ovšem s tím, že takové zázemí jako v Zábřeze tam neměli. Jenže pak přišel pro náš klub šok. Město požadovalo zrušení a přemístění dráhy do jiné lokality. Jenže jak takovou dráhu přemístit? Nakonec jsme se se starostou Johnem domluvili na tom, že přejdeme s buggy na silniční modely a starosta nám slíbil, že nám město vybuduje asfaltovou dráhu v areálu ZŠ Severovýchod. Jako vždy zůstalo jen u slibu a tak jsme naši RC aktivitu ukončili. Nejde jezdit na závody trénovat a zároveň závodit.

Ale RC Team svou činnost neukončil. Jen jsme naši zálibu přenesli na takovou platformu, kde nebudem závislí na nikom třetím. Auto modely jsme přenesli z reálného světa do světa virtuálního. Vysílačky jsme vyměnili za volanty a Xboxy. RC modely za virtuální modely skutečných závodních aut. Začala tak další naše etapa. Pořídili jsme závodní simulátory a začali jezdit. 

Přenesli jsme se tak do reálného simracingu.

Ještě bylo potřeba vyřešit nějakou prezentaci, protože tu vlastní jsme z ekonomických důvodů museli ukončit. Pomocnou ruku nám podal právě KSH Sever Zábřeh, který nám poskytnul prostor pro prezentaci naší činnosti. Započala tak vzájemná spolupráce a budoucnost prověří, zda byla pro oba kluby přínosem.

Na těchto stránkách tak již budeme prezentovat společnou činnost obou klubů v oblasti Simracingu. 

V současnosti jezdíme single player a samozřejmě plánujeme do budoucna i online závody.

A s čím vlastně jezdíme ?

Momentálně používáme 3 závodní simlátory :

  1. Project Cars 2   ( Xbox One S, Xbox Series X )
  2. Assetto Corsa   ( Xbox One S, Xbox Series X )
  3. Assetto Corsa Competizione ( Xbox Series X )
  4. F1 - 2022 (Xbox Series X)

O jednotlivých simulátorech zase příště.