Po stažení cca 19 GB programu se bez problémů nainstaloval a tak jsme jej ihned vyzkoušeli. Zpočátku to chtělo si trochu pohrát s feedbackem, aby zážitek z jízdy byl co nejlepší. Ani to však nebyl problém, i když jsme jej ještě v průběhu mírně upravovali. 
ACC jezdíme na Xbox Series X s volantem Logitech G923 TRUEFORCE a na Xbox Series S s volantem Thrustmaster T248.

A prakticky se dá hned od počátku solidně zajezdit. ACC má totiž volbu ze 4 nabídek Setupu. První Safe je ideální pro začátek. Auto poměrně dobře sedí a udrží se na trati. Na začátek pro seznámení se s vozem a tratí ideální i přes trochu pomalejší způsob jízdy. Druhý režim Agressive je již více pro závodění, ale již potřebujete mít něco v simracingu naježděno. Obě volby jde samozřejmě upravovat podle svých potřeb a pak již ukládat do volby Custom. Třetí volba je nastavení do deště.

ACC je trochu omezená na kategorie automobilů. Prakticky na kategorii GT3 a GT4. Můžete si vybrat model vozu a tým, aktuální pro dané ročníky série GT World Challenge od roku 2018 až po rok 2023.

Opět chci zdůraznit, že tady nejde o recenzi simulátoru, takže podrobnější popis možností lze najít jinde na webu. Zatím jezdíme hlavně singl mód, ale již jsme vyzkoušel multiplayer a to v soukromé loby. Vše šlo nastavit poměrně rychle a spolehlivě jsme se navzájem připojili. Oproti programů F1 nebo Project Cars 2 nejde v tomto režimu doplnit startovní pole jezdci AI, takže prozatím kroužili na trati pouze 2 vozy. Pokud by více lidí si chtělo s námi soukromý online závod zajet tak se tomu vůbec nebráníme.

Máme za sebou již také několik online závodů. Je to zase něco úplně jiného, než singleplayer. Když kroužíte několik kol za vedoucím vozem se ztrátou např. přes 10 sekund, máte moc málo šancí se přes tento vůz dostat. AI jezdec nedělá zásadní chyby. Ale když jedete proti živému jezdci, tak tomu se může stát že vyrobí chybu, vyjede z tratě a tím se na něj máte šanci dostat. Takže pak to je úplně o něčem jiném takový závod dojíždět až do konce, protože pořád žije šance. Navíc člověk když vede závod jede již opatrněji aby nevyjel z tratě apod., čímž se tomy druhém naskýtá možnost jej časově dojet. No a pak se první jezdec dostane pod tlak a zvyšuje se možnost vytvoření chyby.

Zatím nevíme, jak se bude do budoucna ACC vyvíjet. Na rok 2024 má tvůrce programu naplánovanou novou versi Aseto Corsa 2 a zatím nedal najevo jak to bude s ACC. Jen další informaci co jsme získali je ta, že ještě na jaře 2024 bude do ACC zapracována kategorie GT2.

Tak uvidíme