HaJCH - Hérečky   8 : 4

První jarní den se uskutečnilo 2. utkání nové soutěže Lockdown League. Favoritem tohoto utkání byl bezesporu domácí tým, alespoň co se týče žebříčkového postavení jednotlivců. Hned v úvodní hře sice získali domácí bod za vítězství Radka Hopjana (dále jen Hop) nad Pavlem  v poměru 3:1, ale v souběžně hraném utkání vyrovnává Radek Effenberger (dále jen Effa) vítězným duelem proti Heleně v poměru 3:0. Třetí samostatné utkání mělo velice vyrovnaný průběh a velmi dramatickou koncovku. V té byla šťastnější Romana, která zdolala Mariana 3:2. První třetinu utkání zakončila čtyřhra ve které Hop s Helenou porazili dvojici Pavel - Romana v poměru 3:0 a tím zařídili vyrovnaný stav 2:2.

Druhou třetinu utkání zahájil Hop s Effou a tento zápas tentokrát Effovi vůbec nevyšel. Velmi rychle prohrával 0:2. Pak sice dokázal ještě urvat jeden leg, ale to bylo s jeho strany všechno. Druhý zápas však opět nabídnul velmi vyrovnané utkání rovněž s velmi dramatickou koncovkou. V té byla Helena šťastnější a zvítězila nad Romanou 3:2. A tento stav také rozhodoval ve třetím utkání druhého dějství, kdy Marian získal hodně důležitý bod pro domácí tým a to nad Pavlem. Druhá čtyřhra tentokrát vyšla hostujícímu celku, který ve složení Pavel - Effa zvítězil nad Helenou s mariánem v poměru 3:1 a snížili tak svat na 3:5 před posledním dějstvím.

Jenže hned v první utkání vítězí Hop nad Romanou 3:1 a získává tak 6. bod, který znamená, že domácí již nemohou toto utkání prohrát. Souběžně hraný duel však již rozhodl o vítězi tohoto utkání, když Helena poráží Pavla 3:0. No a v dalším zápase se opět nezadqřilo Effovi a podlehl Marianovi 3:1. Následná čtyřhra už nic na prohře Héreček nemohl nic změni. Dvojice Effa - Romana však zabojovala a opět v pětilegovém zápase koriguje konečný stav utkání na 4:8

Utkání trvalo 3,5 hodiny. Odehrálo se celkem 49 legů s poměrem 29 : 20.