KSH - logo - 420

 

KSH Sever Zábřeh

Není důležité zvítězit,

ale vyhrát

V neděli 25. dubna 2021 se sešli k dalšímu zápasu HaJCH a Šprťáci. Roli favoritů zcela zvládl Hajch a poměrně vysoko zvítězil.

Ale nebylo to úplně jednoduché. Hned úvodní utkání Mářa - Martin přineslo dramatický průběh, ve kterém měl za stavu 2:1 na legy Martin několik možností na vítězství, ale bohužel je nevyužil a Marian nakonec ve velmi dramatické koncovce utkání otočil. I druhé utkání se hrálo na 5 legů. Hela dlouho vzdorovala Davidovi, aby nokonec velmi těsně podlehla 2:3. A i další utkání se hrálo na maximálních 5 legů. A také Honza měl možnost v duelu s Hopem získat důležitý bod, ale nakonec zkušenější Hop utkání dovedl do vítězného konce. První třetinu zápasu nakonec úspěšně ovládla Hela s Mářou proti Martinovi a Honzovi a vítězstvím 3:1 odskočili na dvoubodové vedení.

Hned v úvodu druhé třetiny zápasu ještě David stáhnul na rozdíl jednoho bodu když zvítězil nad Mářou 3:1. Jenže další dva zápasy skončili výsledkem 3:0 pro Hopa i Helu a v následující čtyřhře se Šprťáci pokusili zůstat ještě ve hře o vítězství. Hela a Hop nakonec svedli velmi těžkou bitvu s dvojicí Martin - David. Nejprve to již vypadalo na hladké vítěztví Hopa a Heli a to když už vedli 2:0 na legy. Jenže pak přišla neověřitelná bitva. Výsledkem nakonec byl vyrovnaný stav 2:2. Jenže v posledním rozhodujícím legu to již Šprťákům nevyšlo a prohra 2:3 znamenala další pokračování v zápasu již jen o případnou remízu. Jenže tato, trochu nešťastně prohraná čtyřhřa asi vzala Šprťákům sebvědomí a v dalších zápasech již poměrně bez dramatu domácí navyšovali své vedení.

Utkání trvalo přes 3 hodiny.

Bodový zisk z utkání :

HaJCH : 3 body za vítězství

Špr´táci : 0 bodů

Sestavy :

HaJCH : Helena Doubravská, Marian Bezděk, Radek Hopjan

Šprťáci : David Pelikán, Martin Pelikán, Jan Černý

Sponzoři a partneři klubu

Partr - hlavní sponzor      Pelisport - partner klubu     Alfa_beta_servis_Effenberger lll.jpg

Chcete si zahrát Pétanque nebo Mölkky ?

Chcete si zahrát Pétanque nebo Mölkky ?

Pak tu máme pro vás 2 možnosti. Tou první je přijít jen občas (i bez vlastního hracího vybavení, to Vám zapůjčíme) a zaplatit menší poplatek za hru a za půjčení potřebného vybavení, druhá možnost je vstoupit do našeho klubu.

1. Občasné hraní

To spočívá v tom, že si najdete termín, kdy se bude hrát a nebo si domluvíte hraní s vedením klubu. Na domluvený termín se dostavíte a můžete si s sebou vzít svoje vybavení nebo Vám je za poplatek zapůjčíme.
Musíte však zaplatit poplatek za hru a zapůjčení :

  • 50,- Kč - zapůjčení koulí
  • 25,- Kč - poplatek za používání vybavení Mölkky

2. Členství v klubu

Vstupem do našeho klubu a zaplacením ročního poplatku máte možnost hrávat Pétanque nebo Mölkky téměř kdykoliv chcete. Jako člen klubu však můžete hrávat i šipky nebo stolní hokej šprtec bez dalších poplatků (kromě poplatků za zapůjčování vybavení, které klub musí udržovat v dobrém stavu a to přece jen něco stojí).

Poplatky člena klubu :

  • 500,- Kč - celoroční členský poplatek
  •      0,- Kč - zapůjčení koulí nebo Mölkky

Pétanque a Mölkky se hraje na zábřežském stadioně na trávě.

Pokud již nyní máte zájem hrát s námi jakýmkoliv způsobem, ozvěte se nám. Úvodní seznámení a hra Pétanque nebo Mölkky je zdarma, poplatky se platí při pravidelném sportování pokud nejste členy klubu.

Petanque v Zábřeze červenec 2020