V sobotu 29. května 2021 jsme poprve navšívili Šumperk za účelem hraní Petanque. Pozvali nás hráči litovelského klubu KLIP, kteří bydlí v Šumperku. Hřiště je v sadech Bohuslava Martinů, kde se dá nalajnovat až 6 hracích ploch. Rozměry hřiště jsou 23 x 11 m.

Vydali jsme se vlakem, já a David jsme jeli již na 14. hodinu, Petr Komárek přijel o cca hodinu později.

Příjmené bylo přivítání od šumperských hráčů, kteří tuto hru hrají již 7. sezónu, někteří figurují na poměrně dobrých místech v žebříčku ČAPEK. Všichni mají bohaté zkušenosti s turnajemi a různými soutěžemi.

Sešlo se nás ze začátku osm a hrála se tak čtyřhra (dvojice). Po losování se vytvořili dvojice, které spolu hráli po celé odpoledne a střídali se s dalšími dvojicemi. Zpočátku se nám moc nevedlo, protože hra na pevném písčitém povrchu je úplně něco jiného, než na trávě. Ale časem jsme si zvykali, měnili způsob hry a hlavně, sbírali velmi cenné zkušenosti. Dobrými radami naši hostitelé nešetřili.

V závěrečných hrách jsme již zahráli hodně kvalitních hodů a byli jsme tak již důstojným soupeřem zkušenějším šumperským hráčům.

A co nám tato akce přinesla

  • navázali jsme spolupráci se zkušeným klubem, což nám přineslo hodně dobrých rad a zkušeností
  • domluvili jsme se na další vzájemné spolupráci a trénincích
  • hrají ve dnech : pondělí, čtvrtek a sobota vždy od 14:00 hodin s tím, že pokud přijedeme ve čtvrtek, posune se hraní na 15. hodinu, abychom mohli pohodlně přijet
  • šumperští hráči nabídli výpomoc našich hráčů na turnajích, které navštěvují v případě, že budou mít problém s účastí vlastních hráčů. To nás samozřejmě potěšilo, protože je to důkaz toho, že náš výkon byl na dobré úrovni.
  • společně zajedeme do Vikýřovic, kde je ve fotbalovém areálu velice kvalitní hřiště na Pétanque.
  • v případě, že by v Zábřeze bylo vybudováno hřiště na Pétanque, budou navštěvovat i soutěže a tréninky u nás

V závěru jsme se domluvili již na prvním čtvrtečním hraní a to ve čtvrtek 3. června od 15 hodin.

Další informace a postřehy ze sobotního hraní v Šumperku Vám řekneme na společném hraní v Zábřeze na stadioně, je toho opravdu hodně.

autor článku : Martin Pelikán