OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

KSH - logo - 420

 

KSH Sever Zábřeh

Není důležité zvítězit,

ale vyhrát

V sobotu 10. dubna pokračovala soutěž dalším zápasem. Do ní se poprve zapojili Indiáni a ke druhému zápasu nastoupili po úvodní remíze Šprťáci. A domácí Indiáni do zápasu vstoupili skvěle a v úvodním kole vítězí Petr nad Honzou 3:1 a Evča vítězí 3:0, kdy Martin měl smůlu při dohazování legů a vždy přehodil díky double nebo triple u singl čísla, které měl dohodit. Třetí zápas rozjel David ve velkém stylu a dostal se do dvoubodového vedení. Pak však zase zabral Tomáš a najednou bylo 2:2. V rozhodujícím legu David neustále dotahoval a tak měl Tomáš jako první možnost zápas ukončit. Ale dohoz se nepovedl a David hned napoprve dohodil a stáhnul stav utkání na 1:2. Ale ve čtyřhře Indiáni opět uskočili na 2 body, protože ve složení Petr - Eva zvítězili nad dvojicí David - Honza 3:0.

Druhou třetinu zápasu zahájil Petr s Martinem. Petr vyhrál úvodní leg, ale další dva zase vyhrál Martin. Ve čtvrtém legu Martin Petrovi poměrně utekl a měl 3x možnost ukončit utkání. Jenže rozhodující Martinova šipka opět směřovala místo do čísla 8 do úzkého políčka double 8 a Petr tento leg dokončil. V posledním legu se Petrovi zadařilo a zvrátil vítězství na svou stranu. Podobný průběh mělo i utkání na druhém terči, kde hrál Tomáš s Honzou. Honza také vedl 2:1 na legy a stejně jako Martin nedokázal utkání dotáhnout do vítězného konce. No a když v 7. zápase tohoto utkání David také prohrává s Evou v poměru 2:3, dostali se Šprťáci do nezávidění hodné situace. Prohrávat 1:6 je již na hranici debaklu a Indiánům tak stačilo jediné vítězné utkání k celkovému vítězství v zápase. V tu chvíli přišla krátká velmi klidná promluva kapitána Davida před možná rozhodující čtřyhrou k jejím aktérům Honzovi a Martinovi a možná vedla k nastartování velkého dramatu. Martin s Honzou nakonec v dramatické bitvě vítězí nad Evou a Tomášem 3:2 a karigují stav zápasu na 2:6 před poslední třetinou zápasu.

Ta začala duelem Petra s Davidem a opět pětilegové utkání, ve kterém lépe zvládnul závěr David a opět odsouvá porážku v zápase. V současně hraném utkání prohrává Eva s Honzou 1:3 a stav je již pro Šprťáky poměrně přijatelný - 4:6. K předposlendímu utkání nastupuje Tomáš proti Martinovi a Martin musel zahodit za hlavu myšlenky o tom, že Tomáše ještě nikdy neporazil. A že se mu to povdlo svědčil hned první leg, který v poklidu vyhrál. Ale již druhý leg byl opět velmi dramatický ovšem se šťastným koncem pro Martina. Ve třetím legu Tomáš zabral a vytvořil si mírný náskok a tak se dostal i k prvnímu, který měl na jednu šipku. A tak Martin zkusil zakončit na 60 bodů hodem na tripl 20. Šipka však končí na triplu 1. Ale pak se stalo neuvěřitelné. Druhá šipka letí na 19 a třetí šipka do double 19. A ta končí 11 utkání. Indiáni vedou 6:5 a je na pořadu poslední čtyřhra.

A drama pokračovalo. Petr s Tomášem celkem snadno dosáhli na 1. leg a když v již dramatičtějším druhém legu dokázali také zavřít, již to bylo pro Šprťáky na pováženou. Ve vyrovnaném 3. legu nakonec porážku Martin odmítl a i když běžně na čislo 3 nedohazuje, tentokrát se to povedlo. Ve čtvrtém legu se Indiáni od začátku legu Šprťákům vzdalovali a jako první se dostali na velmid dobré dohazovací číslo. Ale o to, aby se drama ještě více vyvrcholilo se postaral David, když první šipku sice umisťuje do jedničky, pak ale trefuje triple 20 a třetí šipka letí do double 18. Je srovnáno 2:2. A tak se zápas rozhoduje až v posledním pátém legu posledního utkání. Tam si Indiáni opět vytvořili mírný náskok a tentokrát si jej nedali vzít. Vítězný poslední leg znamená pro indiány nejtěsnější vítěztsví 7:5.

Zápas, který po 7 utkáních vypadal jako jednoznačný se nakonec přeměnil v neskutečné drama. A to je kouzlo toho našeho šipkového světa.

Utkání trvalo přes 3 hodiny

Bodový zisk z utkání :

Indiáni : 3 body za vítězství

Šprťáci :  0 bodů

Sestavy :

Indiáni : Petr Jurka, Eva Hejná, Tomáš Jurka

Šprťáci : David Pelikán, Martin Pelikán, Jan Černý

 

Sponzoři a partneři klubu

Partr - hlavní sponzor                    Pelisport - partner klubu

Chcete si zahrát šipky ?

Chcete si zahrát šipky ?

Pak tu máme pro vás 2 možnosti. Tou první je přijít jen občas (i bez vlastních šipek, ty Vám zapůjčíme) a zaplatit menší poplatek za hru a za půjčení šipek, druhá možnost je vstoupit do našeho klubu.

1. Občasné hraní

To spočívá v tom, že si najdete termín, kdy se bude hrát a nebo si domluvíte hraní s vedením klubu. Na domluvený termín se dostavíte a můžete si s sebou vzít svoje šipky. Ty však člen našeho klubu zkontroluje, zda jsou způsobilé ke hraní na sisalový terč. Pokud nejsou a nebo nemáte šipky, tak Vám je za poplatek zapůjčíme.
Musíte však zaplatit poplatek za hru a zapůjčení :

  • 50,- Kč - zapůjčení šipek
  • 50,- Kč - poplatek za používání terče

2. Členství v klubu

Vstupem do našeho klubu a zaplacením ročního poplatku máte možnost hrávat šipky téměř kdykoliv chcete. Pokud nevlastníte svoje šipky, budou Vám za poplatek zapůjčeny. Jako člen klubu však můžete hrávat i Petanque nebo stolní hokej šprtec bez dalších poplatků (kromě poplatků za zapůjčování vybavení, které klub musí udržovat v dobrém stavu a to přece jen něco stojí).

Poplatky člena klubu :

  • 500,- Kč - celoroční členský poplatek
  •    10,- Kč - zapůjčení šipek

Šipky se hrají v budově tribuny na zábřežském stadioně. V současné době je instalován 1 terč a připravuje se instalace 2. terče. Tu plánujeme na měsíc květen.

Pokud již nyní máte zájem hrát s námi jakýmkoliv způsobem šipky, ozvěte se nám.

Petanque v Zábřeze červenec 2020