Moravská série - 1. turnaj ve Střelicích

V sobotu 28. května se ve spolupráci s TJ Sokol Střelice konal 1. turnaj Moravské série 2022. Do Střelic se vydalo 6 týmů, aby zde sehráli první turnaj Moravské série v letošním roce. A někteří přijeli opravdu zdaleka. Např. Vsetín Jokers a nebo Vysočina. To také byli nováčci na našem okruhu.

Složení týmů :

Vsetín Jokers - Jaroslav Laštovica, Karel Laštovica
Vysočina - Eliška Čejková, Květa Čejková
Black Pelicans Zábřeh (KSH Sever Zábřeh) - Jan Černý, David Pelikán, Martin Pelikán
TORO Zábřeh (KSH Sever Zábřeh) - Romana Pelikánová, Tomáš Dobřanský
Mařenka a Janíček Zábřeh (KSH Sever Zábřeh) - Jana Vojtěšková, Marian Bezděk

Hrálo se systémem každý s každým a to 2x. I když se hrálo na umělém povrchu, na kterém prakticky nikdo z přítomných nehrál, mírným favoritem v turnaji bylo mužstvo Black Pelikans. Ale i nově poskládené týmy TORO a Jeníček a Mařenka byli velice silné a tak se očekával velký boj o prvenství, zvláště když na domácí půdě hráli Střelice, jejíž hráči mají oproti loňsku obrovský progres. Velkou neznámou byl Vsetín a Vysočina. První dvě kola proběhla podle papírových předpokladů, ale ve třetím došlo k prvním otřesům v předpovědích. Nejprve si TORO poradilo s favoritem Black Pelikans v poměru 2:0 a stalo se lídrem turnaje. A pak udeřila i Vysočina, když porazila domácí Střelice 2:0. Zvláště pak závěr utkání, kdy mladičká Eliška se rozmáchla k hodu na kuželku s číslem 12, která stála téměř 10 metrů od ní ! A přesným hodem přímo do kuželky zápas ukončila. Velký potlesk přítomných a obrovská radost mladé hráčky bylo příjemné ukončení 3. kola.

Další dvě kola byla již podle papírových předpokladů a tak po polovině turnaje se na prvním místě usídlila dvojice hráčů týmu TORO.

Hned po přestávce dochází k další ztrátě Black Pelicans, kdy podlehli domácím Střelicícm 1:2 a jelikož lídr průběžného pořadí TORO nezaváhal, prohloubil se rozdíl na prvních dvou příčkách na 4 body. Stejný rozdíl trval i po 7. kole a na řadu přišlo kolo osmé, kde proti sobě nastoupila první dvě mužstva. Karty byly rozdány jednoznačně. Další bodová ztráta Black Pelicans by znamenala vítězný turnaj pro TORO. Dramatický zápas nakonec urval Black Pelicans, ale stále mělo TORO dvoubodový náskok a vše ve svých rukou. Jenže v 9. kole přichází další velké překvapení v turnaji. Když Květa ve třetím setu skvělým hodem vytloukla mezi třemi kuželkami právě tu s jedničkou, která znamenala vítězství Vysočiny nad týmem TORO, byl bodový rozdíl mezi prvními dvěma týmy srovnán.

V posledním 10. kole šlo tedy o všechno. A když Vysočina proti Black Pelicans nedokázala navázat na předchozí vítězný zápas, rozhodnutí muselo padnout na hřišti č.1, kde proti sobě stanuli TORO a Jeníček a Mařenka. Byl to urputný boj, který se rozhodoval až ve třetím setu, který byl nesmírně vyrovnaný a nakonec se šťastným koncem pro tým Jeníček a Mařenka. Toto vítězství jim nakonec vyneslo 3. místo.

Na dalších dvou místech však byla bodová shoda a tak se rozhodovalo mezi Střelicemi a Vsetínem tzv. "zlatým setem". Vítěz tohoto setu bral 4. místo v turnaji. A jelikož se již hrál pouze tento duel, sešli se také kolem hřiště ostatní hráči a vytvořili úžasnou kulisu. A v této atmosféře byl absolutně vyrovnaný set, ve kterém měli velké šance oba týmy. Šťastnější nakonec byli domácí.

Ve výborném prostředí se tak odehrálo mnoho zajímavých utkání a setů. Bylo vidět mnoho neskutečných hodů a zvratů. Popsat všechny by tady znamenalo velmi dlouhé psaní, tak se pokusím vytáhnout ty nejhlavnější postřehy :

TORO Zábřeh
Tato dvojice si neskutečně sedla a i přes to, že se dohromady dala teprve v posledních dnech, dokázala vyhrát 7 utkání v řadě !

Black Pelicans Zábřeh
V dramatickém boji o první místo se zřejmě ukázala výhoda hrát na turnaji s náhradníkem.

Jeníček a Mařenka
Po zpackaném prvním kole to "nezabalili" a ve druhé části turnaje dokázali 4x vyhrát.

TJ Sokol Střelice
Obrovský hráčský vzestup této dvojice málem znamenal zisk medailí. Ale zvládli boj o čtvrté místo ve "zlatém setu", kde předvedli hned několik skvělých hodů.

Vsetín Jokers
O tomto mužstvu jsme prakticky nic nevěděli co do hráčské kvality. Ale na jejich prvním turnaji dokázali 4x zvítězit a na dalších turnajích s nimi musíme rozhodně počítat jako s týmem, který to prostě umí.

Vysočina
Na to, že v sobotu si zahráli Mölkky poprve (možná je do té doby ani neviděly) vyhráli ve dvou utkáních, kdy obraly o body do té doby lídra turnaje. Mölkky je natolik uchvátilo, že změnili i naplánovaný rodinný program.