Moravská Série 2026 (MoS26)

Je soutěž dvojic ve finské hře Mölkky.
 

Termínová listina 2026:

  1) 9.5.2026 - STŘELICE (UNIČOV) - potvrzeno

  2) 13.6.2026 - ZÁBŘEH - potvrzeno

  3) 22.8.2026  -  STŘELICE (UNIČOV) - předpokládáno, ale ještě bude upřesněno místo

  *4) 12.9.2026 - ZÁBŘEH - předpokládáno, ale ještě bude upřesněno datum i místo.
  *
Čekáme na potvrzení MČR ze strany svazu. Turnaj by byl případně přesunut na 5.9.2026

1) Struktura soutěže:

Moravská Série (MoS26):

Naplánované jsou 4 turnaje

  • 4 turnaje - Pokud tým odehraje všechny turnaje, nejhorší výsledek se mu škrtne (započítávají se max. 3 turnaje)

  • 3 turnaje - Pokud by se odehráli z nějakého důvodu jen tři turnaje započítají se všechny výsledky daného týmu.

  • Nejlepší tým dlouhodobé části MoS se stane mistrem Moravské Série pro rok 2025.

2) Struktura týmů:

 Pro MoS26: 

  1) Každý tým musí mít základní sestavu(ZS). Na soupisce mohou být za celou Moravskou Sérii 2026 maximálně 4 hráči. Před prvním turnajem musí být na soupisku zapsán minimálně jeden hráč. Pokud chce tým hrát na turnaji s náhradníkem musí se řídit podmínkami pro daný turnaj (viz Pro turnaje MoS26).  

  2) Hostující hráč - je hráč, který je zapsaný na soupisce jiného týmu, ale má možnost nastoupit na hostování za jiný tým 

  3) Náhradník - je hráč, který není napsaný na žádné soupisce, může v celé sérii hrát za více týmů.

 Pro turnaje MoS26:

 Počty hráčů týmu na turnaji:

  1) tým může nastoupit s dvěma hráči ZS + nepovinný náhradník(host)

  2) tým nasadí na turnaj 3 hráče ZS (jeden z nich bude přihlášený jako nepovinný náhradník)

  3) pokud za tým nastoupí jeden hráč ZS a náhradník nebo host, smí hrát na turnaji jen ve dvou hráčích  
      (nemohou hrát s nepovinným náhradníkem)


3) Bodování turnajů:

  • Body budou rozdány podle počtu zúčastněných týmů v daném turnaji a to rovnoměrně podle koeficientu s tím, že za první místo bude vždy 35 bodů a za poslední místo bude vždy 10 bodů. Toto může být ještě před první turnajem upraveno, např: 40 a 10. 

 

4) Herní systém turnaje Moravské série

  • bude upřesněno

 

5) Základní pravidla pro turnaje MoS

  • bude upřesněno

 

6) Rozhodčí na turnaji Moravské série

  • Základní část a některé vyřazovací zápasy se hrají bez rozhodčího

  • Zápasy o medaile (FINÁLE A o 3.místo) se hrají s rozhodčím. Finále se bude hrát vždy jakou poslední a to až se odehrají všechny zbylé zápasy.

  • Organizátor nemusí nasadit na tyto zápasy rozhodčí pokud by to narušilo plynulost turnaje a byla by ohrožena dohrávka těchto dvou utkání.

7) Protesty,připomínky v MoS

    • bude upřesněno

8) Startovné na turnaji MoS:

  • Určuje pořadatel turnaje případně vedení MoS. Nejmenší startovné bude určeno před startem prvního turnaje.

  • Startovné se bude platit na bankovní účet, který bude uveden v pozvánce na turnaj. 

  • Pokud nějaký tým nezašle startovné do určitého termínu, který bude uveden v pozvánce. Pořadatel bude předpokládat jeho neúčast a tudíž pokud přijede, může zaplatit startovné na místě, ale s poplatkem 50 Kč za tým. 

9) Přihlašování na turnaj

  • bude upřesněno

*pro další ročník MoS 2026 již přislíbily účast tři týmy z celkového pořadí 2025*

* změny vyhrazeny
**Aktuálně jsou propozice rozpracovány. Budou upraveny do ledna 2026, ale mohou být upraveny ještě před prvním turnajem MoS26**