V úterý 25. května jsme zahájili jednání s litovelským klubem KLIP Litovel o případné budoucí spolupráci. Hned večer se s námi zkontaktovali jejich hráči, působící v Šumperku. Jednání bylo rychlé a konstruktivní. Vzešel z toho první osobní kontakt, ke kterému pokud dovolí počasí dojde v sobotu v Šumperku na hřišti, kde trénují. Jedná se o hlinito písčitý povrch. V rámci jednání bychom měli odehrát i nějaké utkání na kvalitnějším hřišti, než na kterém hrajeme v Zábřehu. S výsledkem jednání Vás budeme na našich stránkách informovat.

Rovněž jsem se zkontaktoval s prezidentem České federace koulových sportů (ČFKS) ing. Petrem Stokláskem. Dohodli jsme se na vzájemné spolupráci s tím, že bychom vstoupili do České Asociace Petanque Klubů (ČAPEK). Tím bychom se pak mohli zúčastnit turnajů, které ČAPEK pořádá včetně Mistrovství ČR. Zároveň jsme pozváni na srpnové soustředění mládeže do Rapotína, kde se nám budou věnovat zkušení trenéři a vysvětlí nám metodiku práce s mládeží. V závěru tohoto soutředění pak proběhne Mistrovství ČR juniorů, kterého se můžeme jako diváci zúčastnit. určitě to bude mít pro nás nějaký přínos.

Jelikož máme celkem početnou členskou základnu, chceme někam posunout i jednání s SK Zábřeh a Městem Zábřeh ohledně vybudování hřiště, abychom mohli kvalitně trénovat a zkusit se probojovat i na prestižní turnaje.

Tak Ať nám to koulí.