Šprťáci - Hérečky  6 : 6

V pátek 19. března se odehrál první zápas nové soutěže Lockdown League. Mírnými favority utkání byli Hérečky a to podle žebříčkového postavení jednotlivých hráčů. A podle toho také utkání začalo. Hned v úvodní směně prohrává Martin s Pavlem 0:3 a druhý bod Hérečkám přidává Radek vítězstvím na Honzou 3:1. A mohlo být pro šprťáky ještě hůře a to když Romana proti Davidovi nevyužila možnost ukončit utkání za stavu 2:2 a rozhodující dohoz jí nevyšel. David tak se štěstím urval bod a snížil tak stav utkání na 1 :2. Prní třetinu utkání dokončila čtyřhra ve které byl Martin s Honzou úspěšní a po vítězství 3:1 nad dvojicí Pavel - Romana se stav utkání zastavil na remíze 2:2.

Druhou třetinu zahájil Radek vítězstvím 3:1 nad Martinem. Martinovi tak nepomohlo ani fantastické zavření v prvním legu na 101 bodů, protože v ostatních lezích byť velmi vyrovnaných si již vítězství Radek pohlídal. Ovšem další výborný výsledek přinesl Honza, který zvítězil nad Romanou 3.:1. V dalším zápase zvítězil David nad Pavlem 3:0 a posunul tak Šprťáky do vedení. A v následné čtyřhře, kterou ovládli David S Honzou v poměru 3:0 nad dvojicí Radek - Pavel dokonce navýšili Šprťáci vedení na 5:3.

A když na začátku poslední třetiny zvítězil Martin nad Romanou v poměru 3:2, měli Šprťáci jistotu zisku bodu z utkání a velkou příležitost dokonce zápas překvapivě vyhrát. Jenže proti tomu byl Pavel a vítězstvím 3:0 nad Honzou snížil na 4:6 stav utkání. A pak přišel opravdu vrchol celého utkání. Souboj Davida s Radkem měl strhující tempo a první leg končili oba s průměrem cca 50 bodů na tři hody. Radek jej vyhrál, ale následující leg měl pod kontrolou zase David a vyrovnal na 1:1. Po té šel do vedení opět Radek a drama narůstalo. Ve 4. legu měl Radek velmi blízko k vítězství, ale David v úplném závěru více jak sto bodovou ztrátu stáhnul když hodil 2x tripl 19 a 7 a v následujím hodu dohodil 4. leg. A drama pokračovalo až do úplného závěru, kdy oba hráči nejprve nevyužili možnost dohození a nakonec tím šťastnějším byl Radek.
Následovala čtyřhra, kterou už však Šprťáci nedokázali dotáhnout do vítězného konce a to i přesto, že ve 4. legu měl Martin s Davidem 3 možnosti na dohození a v jednom případě jen milimetry rozhodli o tom, že se to nepovedlo.

Utkání tak nakonec skončilo remízou 6:6