OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

KSH - logo - 420

 

KSH Sever Zábřeh

Není důležité zvítězit,

ale vyhrát

Šprťáci - Hérečky  6 : 6

V pátek 19. března se odehrál první zápas nové soutěže Lockdown League. Mírnými favority utkání byli Hérečky a to podle žebříčkového postavení jednotlivých hráčů. A podle toho také utkání začalo. Hned v úvodní směně prohrává Martin s Pavlem 0:3 a druhý bod Hérečkám přidává Radek vítězstvím na Honzou 3:1. A mohlo být pro šprťáky ještě hůře a to když Romana proti Davidovi nevyužila možnost ukončit utkání za stavu 2:2 a rozhodující dohoz jí nevyšel. David tak se štěstím urval bod a snížil tak stav utkání na 1 :2. Prní třetinu utkání dokončila čtyřhra ve které byl Martin s Honzou úspěšní a po vítězství 3:1 nad dvojicí Pavel - Romana se stav utkání zastavil na remíze 2:2.

Druhou třetinu zahájil Radek vítězstvím 3:1 nad Martinem. Martinovi tak nepomohlo ani fantastické zavření v prvním legu na 101 bodů, protože v ostatních lezích byť velmi vyrovnaných si již vítězství Radek pohlídal. Ovšem další výborný výsledek přinesl Honza, který zvítězil nad Romanou 3.:1. V dalším zápase zvítězil David nad Pavlem 3:0 a posunul tak Šprťáky do vedení. A v následné čtyřhře, kterou ovládli David S Honzou v poměru 3:0 nad dvojicí Radek - Pavel dokonce navýšili Šprťáci vedení na 5:3.

A když na začátku poslední třetiny zvítězil Martin nad Romanou v poměru 3:2, měli Šprťáci jistotu zisku bodu z utkání a velkou příležitost dokonce zápas překvapivě vyhrát. Jenže proti tomu byl Pavel a vítězstvím 3:0 nad Honzou snížil na 4:6 stav utkání. A pak přišel opravdu vrchol celého utkání. Souboj Davida s Radkem měl strhující tempo a první leg končili oba s průměrem cca 50 bodů na tři hody. Radek jej vyhrál, ale následující leg měl pod kontrolou zase David a vyrovnal na 1:1. Po té šel do vedení opět Radek a drama narůstalo. Ve 4. legu měl Radek velmi blízko k vítězství, ale David v úplném závěru více jak sto bodovou ztrátu stáhnul když hodil 2x tripl 19 a 7 a v následujím hodu dohodil 4. leg. A drama pokračovalo až do úplného závěru, kdy oba hráči nejprve nevyužili možnost dohození a nakonec tím šťastnějším byl Radek.
Následovala čtyřhra, kterou už však Šprťáci nedokázali dotáhnout do vítězného konce a to i přesto, že ve 4. legu měl Martin s Davidem 3 možnosti na dohození a v jednom případě jen milimetry rozhodli o tom, že se to nepovedlo.

Utkání tak nakonec skončilo remízou 6:6

Utkání trvalo 3 hodiny a 13 minut

Bodový zisk z utkání :

Šprťáci :  1 bod za remízu

Hérečky : 1 bod za remízu + 1 bod za více vítězných legů v utkání

Sestavy :

Šprťáci : David Pelikán, Martin Pelikán, Jan Černý

Hérečky : Romana Pelikánová, Radek Effenberger, Pavel Doležel

Sponzoři a partneři klubu

Partr - hlavní sponzor      Pelisport - partner klubu     Alfa_beta_servis_Effenberger lll.jpg

Chcete si zahrát Pétanque nebo Mölkky ?

Chcete si zahrát Pétanque nebo Mölkky ?

Pak tu máme pro vás 2 možnosti. Tou první je přijít jen občas (i bez vlastního hracího vybavení, to Vám zapůjčíme) a zaplatit menší poplatek za hru a za půjčení potřebného vybavení, druhá možnost je vstoupit do našeho klubu.

1. Občasné hraní

To spočívá v tom, že si najdete termín, kdy se bude hrát a nebo si domluvíte hraní s vedením klubu. Na domluvený termín se dostavíte a můžete si s sebou vzít svoje vybavení nebo Vám je za poplatek zapůjčíme.
Musíte však zaplatit poplatek za hru a zapůjčení :

  • 50,- Kč - zapůjčení koulí
  • 25,- Kč - poplatek za používání vybavení Mölkky

2. Členství v klubu

Vstupem do našeho klubu a zaplacením ročního poplatku máte možnost hrávat Pétanque nebo Mölkky téměř kdykoliv chcete. Jako člen klubu však můžete hrávat i šipky nebo stolní hokej šprtec bez dalších poplatků (kromě poplatků za zapůjčování vybavení, které klub musí udržovat v dobrém stavu a to přece jen něco stojí).

Poplatky člena klubu :

  • 500,- Kč - celoroční členský poplatek
  •      0,- Kč - zapůjčení koulí nebo Mölkky

Pétanque a Mölkky se hraje na zábřežském stadioně na trávě.

Pokud již nyní máte zájem hrát s námi jakýmkoliv způsobem, ozvěte se nám. Úvodní seznámení a hra Pétanque nebo Mölkky je zdarma, poplatky se platí při pravidelném sportování pokud nejste členy klubu.

Petanque v Zábřeze červenec 2020