OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

KSH - logo - 420

 

KSH Sever Zábřeh

Není důležité zvítězit,

ale vyhrát

Co je Pétanque

Pétanque je francouzský společenský sport pro dvě 1–3 členná družstva, která se snaží umístit koule co nejblíže k cíli - dřevěné kuličce, tzv. košonku. Princip hry je velmi jednoduchý, ale dokonalé zvládnutí techniky a taktiky vyžaduje pravidelný trénink.
Výraznou předností tohoto sportu je to, že ho může na vysoké úrovni hrát prakticky každý (ženy s muži, starci s dětmi, i tělesně postižení se mohou zúčastňovat všech turnajů) a prakticky kdekoliv (terén hřiště je v zásadě libovolný), ale nejvhodnější je tvrdý písčito hliněný povrch.

Pétanque je součástí :

Petanque je jednou ze sekcí České federace koulových sportů a se zkratkou ČFKS. ČFKS je jediným uznávaným představitelem koulových sportů na území České republiky a toto sportovní odvětví zastupuje i na mezinárodní úrovni jako člen Confédération mondiale des sports de boules (C. M. S. B). Od 12. 8. 2018 je ČFKS uznán a za ČOV považován za výlučného představitele koulových sportů v České republice.  V případné komunikaci s mezinárodní federací či dalšími mezinárodními autoritami může ČFKS používat, že je v rámci České republiky "recognized by the Czech Olympic Committee".

Co potřebujete pro hru

Především chuť sportovat a místo, kde jej hrát. V současné době v Zábřeze moc na výběr nemáme. Hrajeme na trávě i když ČAPEK trávu důrazně nedoporučuje, ale nám nic jiného nezbývá.

Pro hru potřebujete sadu koulí a košonek. Koule se prodávají pro rekreační nebo soutěžní použití.

Rekreační petanque

Pokud začínáte a nechcete ze začátku do hry moc investovat, je lepší si pořídit levnější rekreační koule, které se pohybují v řádu stokorun za 3 ks koulí + košenek. Určitě to chce však ocelové koule.

Soutěžní petanque

Pokud víte, že chcete spíše soutěžit, je vhodné si pořídit soutěžní koule, které se již pohybují v řádech tisíců. Nejlevnější soutěžní koule zašínají na 999,- Kč (nemají však homologaci) za 3 ks + košonek.

Homologované koule se dají pořídit za cca 1 300,- Kč. Samozřejmě, že s výběrem koulí pomůžeme.

Můžete navštívit stránky Decathlonu, kde najdete vybavení pro pětanque.

Sponzoři a partneři klubu

Partr - hlavní sponzor      Pelisport - partner klubu     Alfa_beta_servis_Effenberger lll.jpg

Chcete si zahrát Pétanque nebo Mölkky ?

Chcete si zahrát Pétanque nebo Mölkky ?

Pak tu máme pro vás 2 možnosti. Tou první je přijít jen občas (i bez vlastního hracího vybavení, to Vám zapůjčíme) a zaplatit menší poplatek za hru a za půjčení potřebného vybavení, druhá možnost je vstoupit do našeho klubu.

1. Občasné hraní

To spočívá v tom, že si najdete termín, kdy se bude hrát a nebo si domluvíte hraní s vedením klubu. Na domluvený termín se dostavíte a můžete si s sebou vzít svoje vybavení nebo Vám je za poplatek zapůjčíme.
Musíte však zaplatit poplatek za hru a zapůjčení :

  • 50,- Kč - zapůjčení koulí
  • 25,- Kč - poplatek za používání vybavení Mölkky

2. Členství v klubu

Vstupem do našeho klubu a zaplacením ročního poplatku máte možnost hrávat Pétanque nebo Mölkky téměř kdykoliv chcete. Jako člen klubu však můžete hrávat i šipky nebo stolní hokej šprtec bez dalších poplatků (kromě poplatků za zapůjčování vybavení, které klub musí udržovat v dobrém stavu a to přece jen něco stojí).

Poplatky člena klubu :

  • 500,- Kč - celoroční členský poplatek
  •      0,- Kč - zapůjčení koulí nebo Mölkky

Pétanque a Mölkky se hraje na zábřežském stadioně na trávě.

Pokud již nyní máte zájem hrát s námi jakýmkoliv způsobem, ozvěte se nám. Úvodní seznámení a hra Pétanque nebo Mölkky je zdarma, poplatky se platí při pravidelném sportování pokud nejste členy klubu.

Petanque v Zábřeze červenec 2020