Vyzývací Mölkky 2022 venkovní

Průběžné pořadí :

Pořadí Jméno hráče Body
1. Martin Pelikán 3
2 David Pelikán 2
3 Romana Pelikánová 2
4 Jan Černý 0

Vyzývací Mölkky je klasická hra v Mölkky, ale jen mezi dvěma hráči. Takové Mölkky jednotlivců. To se tak často nehraje, více rozšířeny jsou soutěže dvojic nebo trojic, ale existují i turnaje jednotlivců. A jelikož se nám stává, že se na Mölkky sejdeme ve třech lidech, hrajeme jeden proti jednomu. To hráváme pouze na jednotlivé hry, protože když v průběhu hry přijde další hráč/i, další hru již hrajeme ve dvojicích nebo trojicích. Jenže pro takové zápasy jednotlivců nemáme žádnou soutěž a do žebříčku zábřežského Mölkky se nemohou započítávat, rozhodli jsme se vytvořit samostatnou soutěž.

Vlastní soutěž spočívá v tom, že se hraje jako klasická liga, každý s každým. Ale zde již podobnost prakticky končí.

Ovšem ono každý s každým nespočívá v tom, že spolu odehrají jeden zápas, ale hrají proti sobě jednotlivá utkání, jejichž výsledky tvoří výsledek právě onoho jednoho zápasu, který se započítává do tabulky. V praxi se počítá rozdíl mezi výhrami a prohramy.

Příklad:
Spytihněv vyhrál nad Augustýnem 7 utkání a prohrál s ním 5. Takže vede v jednotlivých hrách 2:0. Tzn. že v tom utkání vede a do tabulky získává 2 body za vítězství (vedení). Pokud však v dalších utkání Augustýn 2x po sobě vyhraje, bude vzájemný zápas 0:0 a průběžný výsledek zápasu je nerozhodný, oba hráči budou mít v tabulce po 1 bodu. No a pokud by v dalším zápase Augustýn opět vyhrál, již by šel do vedení 1:0 a v tabulce by měl za průběžný zápas se Spytihněvem 2 body. Při tomto skóre by však i Spytihněv získal do tabulky 1 bod a to i přesto, že v zápase prohrává. O tento bod by však přišel, kdyby rozdíl prohraných proti vyhraným zápasům narostl na 5 (např. 8:13). V tomto případě by v průběžné tabulce měl z tohoto vzájemného zápasu 0 bodů.

Proč takto "komplikovaný" výpočet ?

Jelikož se na Mölkky scházíme dle možností každého jednotlivce, budou mezi sebou mít soupeři různá množství odehraných zápasů. Pokud bychom stanovili určitý počet zápasů, tak se stane, že někteří budou mít svá utkání odehrány a bude se čekat na ostatní. Další vliv na toto rozhodnutí byl ten, jak jsem již výše popsal. Na určitý čas přijdou 2-3 hráči. Pokud by měli odehrát klasický zápas na 3 vítězné hry, hráči, kteří přijdou o něco později, by museli čekat třeba i hodinu, než se dohraje jejich zápas. Takto budou hrát jednotlivci vždy jednu hru. Pokud ji dohrají a budou další hráči, začne se hrát zápas dvojic (nebo trojic). Pokud ještě nikdo jiný nepřijde, mohou rozehrát třeba další hru, která se opět započte do jejich průběžného zápasu.

Tímto docílíme toho, že na Mölkky budeme chodit opravdu jak to komu vyhovuje a nebude nikdo řešit to, že když přijde o hodinu později, že už to nemá smysl, protože si nezahraje a tak zústane třeba už doma. Stejné to pak bude, když má někdo čas jenom hodinu, přijde na zápas a po jeho odehrání odejde. Ostatní se přerozdělí, ale pokud zůstane méně hráčů než 4, zahrají si vyzývací Mölkky. A jejich utkání pak zase bude mít svůj význam.

Vyzývací Mölkky budou mít v roce 2 sezony : venkovní a halovou.

Komentáře

Nikdo zatím žádný komentář nepřidal. Buďte první!
Přidat komentář