Vsetín Jokers - KSH NG ZÁBŘEH

Finále zahájil souboj papírově silnějšího domácího Vsetína se Zábřehem. Do první směny zápasu nastoupil David Pelikán proti vsetínské jedničce Karlu Laštovicovi a Josef Gába nastoupil proti Tomáši Davídkovi a oba si se svými soupeři poradili těsně 4:3 a Jan Černý prohrál  1:3 s Tomášem Polanským. Již první směna ukázala, že souboj těchto týmů bude napínavý. 

Ve druhé směně se opakoval stejný scénář. David s Pepou dokázali ovládnout své zápasy. David 4:0, Pepa 4:2. Bohužel Honzovi se nevydařil zápas s jedničkou Vsetínu a prohrál. Dokázali jsme tak navýšit naše vedení na 4:2.

Oba týmy se rozhodli do třetí směny vystřídat. Za nás šel hrát Lukáš Mičo, který se potkal se vsetínským náhradníkem Jiřím Palátem. Lukáš na svého soupeře vlétl jako uragán a brzy si vytvořil krásné vedení 3:0, ale soupeř se nevzdal a ještě našeho hráče trápil, naštěstí pro náš tým Lukáš dokázal své vedení uhájit. Jenže toto byla naše jediná výhra v této směně, David i Josef své zápasy prohráli a drama bylo na stole. Stav utkání před poslední směnou byl 5:4 pro nás. 

Lukáš znovu vystřídal Honzu, David nastoupil znovu na Karla Laštovicu a na Pepu šel další náhradník Lukáš Fojt. Lukášův soupeř si vybudoval již v první třetině náskon 0:4, to ale Lukáše neodradilo a během zápasu začal postupně ukrajovat soupeřův náskok. V jednu chvíli to bylo 3:4, ale bohužel smolný odraz puku k soupeřovému hráči a následný gól pojistil výhru hráče Vsetína. David v souboji jedniček otočil zápas 0:1 na 3:1 a pojistku našeho vítězství přidal Pepa, který si brzo vytvořil vedení a zápas vyhrál 4:1.

Zábřeh překvapivě vítězí nad Vsetínem 7:5 a o tom, že to byla parádně vyrovnaná bitva svědčí i statistika vstřelených gólů 38:38.

T.J. Sokol Střelice - Vsetín Jokers

Druhý zápas obstarali Střelice s domácím Vsetínem.  Střelice vstoupili do tohoto souboje lépe a po první směně vedli 2:1.  Ve druhé směně se tyto týmy rozešli smírně 1:1. Třetí směnu ovládl domácí Vsetín a vyrovnal skóre zápasu na 4:4 a byla tu další dramatická koncovka. Zde se ale lépe vedlo vsetínským Jokerům, kteří dokázali poslední směnu znovu vyhrát 2:1 a celkově se tak mohli radovat z výhry 6:5. 

KSH NG ZÁBŘEH - T.J. Sokol Střelice

V první směně nastoupil David Pelikán proti Liboru Sitovi, bohužel pro našeho hráče souboj jedniček skončil vysokou prohrou 1:6. Josef Gába dokázal remizovat v souboji dvojek s Janem Poštulkou 3:3. Souboj trojek obstaral Lukáš Mičo s Radimem Ondrou a tento zápas skončil bezbrankovou remízou. Střelice jdou po první směně do vedení o jeden bod. 

Druhá směna nabídla mnoho branek. David hrál s Radimem zápas ve kterém se stav několikrát otočil na jinou stranu. Nejprve šel do vedení David, který vedl 3:1, jenže Radim dokázal otočit na 3:4, ale naštěstí pro náš tým přišla ještě jedna otočka stavu, David otočil na 5:4 a své vedení nakonec dotáhl do skóre 8:4. Lukáše čekal těžký souboj s jedničkou ze Střelic a bohužel pro nás přišla prohra a to stejné čekalo Pepu, který znovu nastoupil na Jana Poštulku. Skvělá první polovina zápasu pro našeho soupeře, který již vedl 1:3.

Ale i ve třetím zápasu tohoto turnaje přišlo zdramatizování ve třetí směně. Ještě před jejím začátkem přišlo střídání na obou stranách. Lukáše nahradil Tomáš Maňka, který se utkal v souboji náhradníků s Adélou Poštulkovou. Zápas to byl poměrně vyrovnaný i přes to, že šla Adéla do vedení. Tomáš se nevzdával a díky bouřlivé podpoře našich aktuálně nehrajících hráčů nakonec půl minuty před koncem dokázal vyrovnat na konečných 1:1. Tento výsledek dokázali podpořit i David s Pepou na dalších stolech. David dokázal otočit zápas s Janem Poštulkou a těsně udržel výhru 6:5 a Pepa těsně porazil Libora Situ 3:2. Rázem byl stav našeho utkání 3:3 a nervozita před poslední směnou by se dala krájet.  

Do čtvrté směny jsme šli stejně jako soupeř bez střídání. Pepa vlétl na Radima a brzy si vytvořil dostatečný gólový náskok, který během zápasu, ještě dokázal navýšit na konečné skóre 6:0. Na stole číslo jedna hrál Lukáš s Janem Poštulkou. Lukáš dokázal brzy vstřelit dvě branky. Což dodalo celému týmu více klidu, jenže jeho soupeř s góly taky neotálel vyrovnal na 2:2. Lukáš nakonec dokázal dostat svůj zápas do vítězného konce 5:3 a David ještě v souboji jedniček dokázal uhrát remízu 3:3. Skvěle zvládnutá poslední směna dokonala náš obrat z 1:3 na 5:3. Jak moc vyrovnaný byl tento souboj ukazuje statistka vstřelených gólů 39:38.

Zábřeh si, ve složení: DAVID PELIKÁN, JOSEF GÁBA, LUKÁŠ MIČO, TOMÁŠ MAŇKA A JAN ČERNÝ, odváží ze Vsetínu MISTROVSKÝ TITUL z FINÁLE DRUŽSTEV GRAND PRIX PRO ROK 2023. 

Všem našim hráčům děkujeme za skvělou reprezentaci našeho klubu.

CELKOVÉ POŘADÍ FINÁLE:

# Klub skóre body
1. KSH NG ZÁBŘEH 12 8 4
2. VSETÍN JOKERS 11 12 2
3. T.J. SOKOL STŘELICE 8 11 0
ZÁPASY: 
KOLO DOMÁCÍ HOSTÉ SKÓRE
1 Vsetín Jokers KSH NG Zábřeh 5:7
2 T.J. Sokol Střelice Vsetín Jokers 5:6
3 KSH NG Zábřeh T.J. Sokol Střelice 5:3