Moravská série - 2. turnaj v Zábřeze

IMG_4480.jpgMölkky. Před rokem jej u nás znal prakticky jen David Pelikán. A najednou se po roce sejde 19 lidí z různých koutů Moravy téměř stejného věku. Nejstarší hráč 64 let a nejmladší hráčka 9 let. Jedna kategorie. Jde to vůbec dohromady? Jak to tak můžou hrát? Zněl dotaz jednoho s přihlížejících, který se u kurtů zastavil při nedělní projížďce na kole. Možná po té půlhodince, kdy se přes plot na nás díval, pochopil. Obrovská zábava, chuť po vítězství, mnoho herních zvratů, kdy dopředu není jasný vítěz, kdy nejsou mezi hráči žádné handicapy, kdy nepovedený hod dokáže vyloudit úsměv i u samotného aktéra hodu. To je finská hra zvaná Mölkky. A právě této hře těchto 19 lidí z 8 týmů ze Zábřeha, Leštiny Vsetína a Uničova - Střelic zcela propadlo.

V pořadí již 3. turnaj hraný v Zábřeze se opět posunul do jiné dimenze. Přesunem z travnatého povrchu právě na ten antukový jsme udělali další krok k výkonnostní hře. Další krok proto, protože ty předchozí krůčky jsou v těch stovkách hodin při trénincích, kdy hlavně zpočátku si mnoho z nás určitě řeklo: "... co to dávám za hody, příště už nepřijdu ...". A nakonec je na tomto turnaji v ubíjejícím vedru, a na jehož konci je otázka: " A kdy hrajeme příště?". Ano, to jsou Mölkky.

A Mölkky na tomto turnaji opravdu kvalitní. Od utkání, které trvaly 25 minut až po ty padesátiminutové. Tým ze Střelic o nich může napsat knihu.

Složení týmů :

TJ Sokol Střelice -  Aďa Poštulková, Martin Poštulka
Vsetín Jokers - Jaroslav Laštovica, Karel Laštovica
Klubíčko 1 Leština - Pavla Mutličková, Jarka Šínová, Radek Šín
Klubíčko 2 Leština - Přemek Horák, Vlaďka Urbášková, Zuzka Vykydalová
Black Pelicans Zábřeh (KSH Sever Zábřeh) - Jan Černý, David Pelikán, Martin Pelikán
TORO Zábřeh (KSH Sever Zábřeh) - Romana Pelikánová, Tomáš Dobřanský
Mařenka a Janíček Zábřeh (KSH Sever Zábřeh) - Jana Vojtěšková, Marian Bezděk
VojMo Zábřeh - Vojta, Monika

Mírným favoritem turnaje bylo mužstvo Black Pelicans Zábřeh už jen proto, že obhajovalo prvenství ze střelického turnaje. Hrálo se opět systémem každý s každým, tentokrát však jednokolově. Jednotlivá utkání se hrála na 2 vítězné sety. Hned v prvním kole dochází k překvapujícímu výsledku, kdy Klubíčko 2 z Leštiny vítězí nad TORO Zábřeh. A hned druhé kolo srovnává střed průběžné tabulky a naznačuje tak, že bude záležet na každém bodu, každém setu. A když ve 4. kole Vsetín bere body do té doby suverénnímu Black Pelicans, srovnává se i čelo přůběžného pořadí. Přichází i druhá výhra nováčka soutěže VojMo Zábřeh, kde skvěle zahrála devítiletá Monika. Kdo si myslel, že tam je jen do počtu, tak se velice přepočítal. Opět důkaz toho, že Mölkky smazává veškeré věkové rozdíly.

Další dvě kola opět zamotávala pořadím. Jediné co se rozpletlo bylo pojištění vedení Black Pelicans a to  když zaváhal  v předposledním kole Vsetín s VojMo. Toho také využilo mužstvo Klubíčko 2 z Leštiny, které se usadilo na druhé příčce.

Poslední kolo ještě znamenalo útok nováčka VojMo na 3. příčku v pořadí a když zaváhal i favorit Black Pelicans právě s TORO Zábřeh, dotáhlo se na ně Klubíčko 2 bodově. O tom, že Black Pelicans obhájí prvenství z prvního turnaje nakonec rozhodl vzájemný zápas.

Je dobojováno. Útok Leštiny na přední místa se opravdu povedl a nováček VojMo svým 3. místem mile překvapil. No a rovněž zamíchal průběžným pořadím celé moravské Série 2022.

Opět se nebudu rozepisovat podrobněji, stačí si prostudovat výsledky turnaje a zápasů, které jsou k dispozici na tomto odkazu.

Jaké jsou moje postřehy :

Black Pelicans Zábřeh
zůročil pravidelné tréninky v herní úspěch a opět se projevila výhoda možnosti střídání hráčů.

Klubíčko 2 Leština
velký výkonnostní vzestup dílem středečních stréninků a možnosti nechat odpočinout hráče v týmu se 3 hráči. Tréninky s originálními Mölkky by určitě znamenali další posun výkonnosti.

VojMo Zábřeh
nováček na turnajích se každým kolem zlepšoval. Velký nápor na psychiku devítileté Moniky, kdy se objevili i slzičky. Ale ta medaile na krku za to určitě stála.

TORO Zábřeh
po méně vydařené první polovině turnaje velmi sympatický závěr zvláště v posledních třech kolech, kdy gradoval v posledním kole vítězstvím nad vítězem turnaje

Vsetín Jokers
více výher než proher je patrný progres a medaile tentokrát unikla opravdu jen o vlásek. V jednu chvíli to dokonce vypadalo na zlatou.

Jeníček a Mařenka
dobré výkony v mezihře, ale horší koncovka utkání. Možná ovlivněná vleklým zraněním a tím také výpadek v tréninku. 

T.J. Sokol Střelice
všeobecně nejdelší utkání v turnaji. Může mít vliv na koncovku utkání a to i přes lepší a lepší herní výkony. Áďa předváděla opravdu luxusní hody. Mužstvo by o další level posunula možnost střídání hráčů.

Klubíčko 1 Leština
chybějící zkušenost ve hře ovlivnila výsledky tohoto mužstva i přesto, že předvedly hodně dobrých hodů. Určitě by výkon vzrostl pokud by středeční tréninky byl s originálními Mölkky.

Pořadí turnaje

  1. Black Pelicans Zábřeh
  2. Klubíčko 2 Leština
  3. VojMo Zábřeh
  4. TORO Zábřeh
  5. Vsetín Jokers
  6. Jeníček a Mařenka
  7. T.J. Sokol Střelice
  8. Klubíčko 1 Leština

Průběžné pořadí Moravské série 2022

Pořadí Název mužstva (klubu) Body Turnajů
1. Black Pelicans Zábřeh ( KSH Sever Zábřeh ) 70 2
2. TORO Zábřeh ( KSH Sever Zábřeh ) 54,29 2
3. Jeníček a Mařenka Zábřeh ( KSH Sever Zábřeh ) 42,14 2
4. Vsetín Jokers 35,71 2
5. T.J. Sokol Střelice 33,57 2
6. Klubíčko 2 Leština 31,43 1
7. VojMo Zábřeh 27,86 1
8. Vysočina 10 1
8. Klubíčko 1 Leština 10 1

Komentáře

Nikdo zatím žádný komentář nepřidal. Buďte první!
Přidat komentář