OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

KSH - logo - 420

 

KSH Sever Zábřeh

Není důležité zvítězit,

ale vyhrát

Začínáme se šipkami

Chceme Vás v tomto článku seznámit jak jsme daleko se spuštěním oddílu šipek. Základním pilířem bylo zajistit jeho vedoucího a toho se ujal Pavel Doležel. Jak jsem psal již v perexu článku, ujal se této funkce velmi aktivně. Přišel již s několika dobrými nápady jak šipky realizovat.

V pátek 27. listopadu 2020 jsme zakoupili první sisalový terč a zajistili 2 základní sady šipek, aby mohli hrát i hráči, kteří je nemají. Spolu s terčem jsme pořídili i ochranný kruh kolem terče, abychom nezničili stěnu, pokud se někomu podaří minout terč. A pro jistitu již máme vymyšlenu i ještě větší ochranu pro případ, že třeba šipka nečekaně vyletí z ruky.

Chtěli bychom zavést podobný systém hraní, jako máme u petanqe.. Nebyl by pevný den a termín jako máme u šprtce, ale hrát by se chodilo podle toho, jak se členové mezi sebou domluví. Pokud se povede na to zajistit vhodná místnost, hrávali bychom systémem dvojic na dva vítězné legy ve hře 301. V současné době tento systém testujeme a zjišťujeme časovou náročnost. Stejně jako v petanqe bychom pak vedli zábřežský žebříček.

Oddíl povedeme formou rekreačního vyžití, ale s jistým soutěžním duchem. Pokud bude mít v budoucnu některý z členů zájem o šoutěžní šipky, pomůžeme jemu s realizací. Podobně, jako ve stolním hokeji šprtci.

V současné době se již odehráli zápasy, které se započítávají do našeho žebříčku. Je to trochu složitější kvůli vládním opatřením, takže se spíše hraje v rámci rodin případně hráčů ze společné domácnosti. Ale nějak to do začátku jde a již se těšíme, až budeme moci ve více lidech odehrát nějaké turnájky.

Také jsme dořešili soutěž dvojic a s tím spojené počítání žebříčku dvojic.

O dalším dění v oddílu šipek Vás budeme na našich stránkách pravidelně informovat.

Sponzoři a partneři klubu

Partr - hlavní sponzor      Pelisport - partner klubu     Alfa_beta_servis_Effenberger lll.jpg

Chcete si zahrát Pétanque nebo Mölkky ?

Chcete si zahrát Pétanque nebo Mölkky ?

Pak tu máme pro vás 2 možnosti. Tou první je přijít jen občas (i bez vlastního hracího vybavení, to Vám zapůjčíme) a zaplatit menší poplatek za hru a za půjčení potřebného vybavení, druhá možnost je vstoupit do našeho klubu.

1. Občasné hraní

To spočívá v tom, že si najdete termín, kdy se bude hrát a nebo si domluvíte hraní s vedením klubu. Na domluvený termín se dostavíte a můžete si s sebou vzít svoje vybavení nebo Vám je za poplatek zapůjčíme.
Musíte však zaplatit poplatek za hru a zapůjčení :

  • 50,- Kč - zapůjčení koulí
  • 25,- Kč - poplatek za používání vybavení Mölkky

2. Členství v klubu

Vstupem do našeho klubu a zaplacením ročního poplatku máte možnost hrávat Pétanque nebo Mölkky téměř kdykoliv chcete. Jako člen klubu však můžete hrávat i šipky nebo stolní hokej šprtec bez dalších poplatků (kromě poplatků za zapůjčování vybavení, které klub musí udržovat v dobrém stavu a to přece jen něco stojí).

Poplatky člena klubu :

  • 500,- Kč - celoroční členský poplatek
  •      0,- Kč - zapůjčení koulí nebo Mölkky

Pétanque a Mölkky se hraje na zábřežském stadioně na trávě.

Pokud již nyní máte zájem hrát s námi jakýmkoliv způsobem, ozvěte se nám. Úvodní seznámení a hra Pétanque nebo Mölkky je zdarma, poplatky se platí při pravidelném sportování pokud nejste členy klubu.

Petanque v Zábřeze červenec 2020