OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

KSH - logo - 420

 

KSH Sever Zábřeh

Není důležité zvítězit,

ale vyhrát

utkání ve VsetíněDvojzápas ve Vsetíně

Několik dní před odjezdem přišel David s myšlenkou vyzkoušet Dominika v soutěži družstev. Nakonec jsme to domluvili a Honza Černý, který by tak "vypadl" ze sestavy se rozhodl, že s námi pojede, aby pomohl družstvu i jinak, než jako hráč. Do Vsetína se nás sjelo 5, protože přijel i Pepa Gába.

Hned na první směnu jsme přichystali pro Vsetín docela nečekanou situaci. Nechali jsme "sedět" zkušené hráče Martina Pelikána a Josefa Gábu a nasadili nejen Dominika, ale nakonec i Honzu Černého: S tím samozřejmě soupeř nepočítal a zareagoval střídáním, kdy také nechali zkušeného hráče na lavičce. Zřejmě předpokládali, že na našich dvou náhradnících získají i tak body. A právě Honza dokázal porazit náhradního hráče Vsetína Orsága, k němu se přidal vítězstvím týmová jednička David Pelikán a zajistili jsme si tak vedení 2:1, protože Dominik s Kovářem neuspěl

Druhá směna skončilo remízou, když Josef Gába vyhrál vysoko 8:3 nad Lukášem Fojtem, David Pelikán prohrál nejtěsnějším rozdílem 0:1 s Lukášem Kovářem a Martin Pelikán přidal remízu 5:5, když nevzdal utkání za stavu 1:5 na začátku třetí třetiny a dokázal soupeřovi vstřelil v poslední třetině čtyři góly a poslední gól padl vtřeřinu před koncem. Stav byl po polovině zápasu 3:2.

Předposlední kolo dokázal Zábřeh uskočit na rozdíl třech bodů. V souboji jedniček dokázal David Pelikán otočit zápas na 3:2 proti Karlu Laštovicovi, další bod přidal Martin Pelikán, když vyhrál 5:2 a tento náskok pojistil remízou Josef Gába proti Lukáši Kovářovi.

Poslední směna byla jasně daná. Vsetín potřeboval všechny tři zápasy vyhrát a Zábřeh, alespoň jeden neprohrát. To se Zábřehu v dramatickém posledním kole podařilo i přesto, že oba Pelikáni své zápasy o gól prohráli. Důležitou remízu v utkání vybojoval Josef Gába a tak jsme celkově vyhráli první utkání 5:4.

Druhý zápas nám však nevyšel

Po obědové pauze přišel na řadu druhý zápas. Znovu jsme nastoupili na první směnu s dvojím střídáním a bod získal David Pelikán, remízoval Jan Černý a bohužel Hejný znovu prohrál s Kovářem a to stejným rozdílem 0:4. Po první směně tak byl stav 1:1.

Jenže druhá směna pro nás dopadla velmi špatně a všechny utkání jsme prohráli Nicméně jsme v další směně dokázali stav snížit na rozdíl dvou bodů, když vyhrál Martin Pelikán i Josef Gába, ale David Pelikán prohrál. Poslední směna však opět nevyšla a prohráli jsme ji 1:2.

I přes tuto první prohru v soutěži jsme se posunuli na vedoucí příčku průběžného pořadí a o celkový primát se ještě budeme muset poprat v posledním turnaji, který se uskuteční 12. května ve Střelicích, kde sehrajeme každý s každým rozhodující bitvu.

Tabulka ligy po 4. turnajích :

1.  KSH Sever Zábřeh     34    9    29    203 : 187    7
2.  T.J. Sokol Střelice  30   10    32    169 : 216    7
3.  Vsetín Jokers        29   11    24    208 : 184    4

Sponzoři a partneři klubu

Partr - hlavní sponzor      Pelisport - partner klubu     Alfa_beta_servis_Effenberger lll.jpg

Chcete si zahrát Pétanque nebo Mölkky ?

Chcete si zahrát Pétanque nebo Mölkky ?

Pak tu máme pro vás 2 možnosti. Tou první je přijít jen občas (i bez vlastního hracího vybavení, to Vám zapůjčíme) a zaplatit menší poplatek za hru a za půjčení potřebného vybavení, druhá možnost je vstoupit do našeho klubu.

1. Občasné hraní

To spočívá v tom, že si najdete termín, kdy se bude hrát a nebo si domluvíte hraní s vedením klubu. Na domluvený termín se dostavíte a můžete si s sebou vzít svoje vybavení nebo Vám je za poplatek zapůjčíme.
Musíte však zaplatit poplatek za hru a zapůjčení :

  • 50,- Kč - zapůjčení koulí
  • 25,- Kč - poplatek za používání vybavení Mölkky

2. Členství v klubu

Vstupem do našeho klubu a zaplacením ročního poplatku máte možnost hrávat Pétanque nebo Mölkky téměř kdykoliv chcete. Jako člen klubu však můžete hrávat i šipky nebo stolní hokej šprtec bez dalších poplatků (kromě poplatků za zapůjčování vybavení, které klub musí udržovat v dobrém stavu a to přece jen něco stojí).

Poplatky člena klubu :

  • 500,- Kč - celoroční členský poplatek
  •      0,- Kč - zapůjčení koulí nebo Mölkky

Pétanque a Mölkky se hraje na zábřežském stadioně na trávě.

Pokud již nyní máte zájem hrát s námi jakýmkoliv způsobem, ozvěte se nám. Úvodní seznámení a hra Pétanque nebo Mölkky je zdarma, poplatky se platí při pravidelném sportování pokud nejste členy klubu.

Petanque v Zábřeze červenec 2020