OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Do Vsetína jsme jeli se základní sestavou : David Pelikán, Martin Pelikán a Josef Gába, doplněnou o náhradníky Jana Malíka a Jana Černého. Zvláště Honza Malík jako nováček jel hlavně nasát atmosféru družstev, seznámit se s taktikou, přece jen se hraje trošku jinak než na soutěži jednotlivců. Do budoucna by měl být adekvátní náhradou za hrajícího trenéra Martina Pelikána.

Utkání se Vsetínem

Nastoupili jsme až do druhého zápasu proti domácímu Vsetínu, který byl "rozjetý" po vyhraném utkání se Střelicemi. A nezačali jsme špatně. David dokázal porazit vsetínskou jedničku a stávajícího mistra ČSSH Karla Laštovicu, Martin přidal remízu s Fojtem a když Pepa prohrál s Polanským, byl stav 1:1.
I v dalším kole jsme zahráli dobře. Martin sice dvakrát prohrával, ale nakonec dokázal dovést utkání s favorizujícím Karlem Laštovicou do nerozhodného stavu. David suverénně zvítězil nad Fojtem a právě Jan Malík, který nastoupil k prvnímu opravdu ostrému zápasu jen těsně podlehl domácímu Polanskému 1:2. Takže stav i po druhé směně byl nerozhodný, tedy 2:2.
Ve třetí opět zvítězila naše jednička David, ale bohužel ho nikdo z dalších nepodpořil a další zápasy jsme prohráli. Vždy jen těsně o gól ale prohráli. Před poslední směnou jsme tak prohrávali 3:4, což nebylo ještě tak špatné, v minulosti jsme z takového stavu utkání otáčeli. Ale tentokrát tomu tak nebylo. David po 3 vítězstvích prohrál s Karlem Laštovicou Martin pouze remizoval s Polanským a Pepa opět podlehl. Zápas tedy prohráváme v poměru 3:6

Bohužel jsme nechali Davida v tomto utkání na holičkách a nepomohli jsme mu ani jediným vítězstvím a to opravdu nestačí na celkové vítězství v utkání družstev.

Utkání se Střelicemi

Ke druhému utkání jsme nastoupili proti Střelicím, kteří oproti minulému orčníku posílíli o Libora Situ.

Hned v úvodním kole David prohrál s Radimem Ondrou, ale tento výpadek jsme nahradili vítězstvím Martina s Honzou Poštulkou a kdy přidal Josef remízu se Sitou, byl stav po první směněn nerozhodný 1:1.
Do druhé směny nastoupil Jan Černý proti Sitovi a po dvou třetinách držel pro nás příznivý stav 2:0. Ten však v poslední třetině neudržel a podlehl v utkání 2:3. Na ostatních stolech jsme však bodovali, kdy David v odvetě s Radime z prvního kola se rozstřílel a zvítězil 7:3. První svoje vítězství a to velmi důležité zaznamenal Josef když porazil Honzu Puštulku 5:3 a ujali jsme se po druhé směně vedení 3:2.
Následující směna nám opět vyšla podle představ. David sice prohrává se Sitou, ale tentokrát jsme ho v tom nenechali. Martin Pelikán vítězí nad Martinem Poštulkou 6:0 a Josef poráží Radima 6:1. Navyšujeme tedy vedení na 5:3 a jedna výhra, či dvě remízi nám zajišťují vítězství. Když si však ve druhé třetině Martin během prvních dvou minut dává dva vlastní góly, kdy se mu vždy dokutálely puky do branky, a prohrává již 0:3, je jasné, že zbytek zůstává na Davidovi a Josefovi. Jenže Pepa nakonec několikrát inkasuje stejně tak jako Martin, který inkasoval před koncem druhé třetiny čtvrtý gól. Ve hře tak zůstává pouze David, který ve druhé třetině jednou skóroval. Poslední směna tak byla celkem dramatická, zvláště pak, když Martin v posledních minutách utkání střílí 3 branky a je na dostřel remízi. Jenže už na čtvrtý gól nebylo dost času. A tak nakonec rozhodl jedinný gól David, který si zkušeně vedení 1:0 pohlídal a to rozhodlo o našem prvním letošním vítězství.

Další kolo se hraje 14. procince u nás v Zábřeze a tam už půjde do tuhého.

Výsledky prvního kola :

TJ Sokol Střelice – Vsetín Jokers         4 : 5   ( 1:1 - 1:0 - 1:2 - 1:2 )
Vsetín Jokers – KSH Sever Zábřeh          6 : 3   ( 1:1 - 1:1 - 2:1 - 2:0 )
KSH Sever Zábřeh – TJ Sokol Střelice      6 : 5   ( 1:1 - 2:1 - 2:1 - 1:2 )


Sponzoři a partneři klubu

Partr - hlavní sponzor                    Pelisport - partner klubu

Celoroční nábor

Nábor nových šprťáků.

Náš šprtcový klub vznikl v roce 2000 a tak se pomalu chystáme na velké 20ti leté oslavy. A rádi bychom do svých řad přibrali další zájemce o tenhle velmi zajímavý sport, ve kterém jsme dosáhli i na ty nejvyšší mety.

Kdo se může přihlásit - kdokoliv kdo dosáhl 8 let věku. Horní hranice není omezena, zvláště, když od letoška je v Českém svazu nová kategorie 40+

Kde hrajeme - každý druhý pátek na zábřežském stadioně, turnaje Českého svazu bývají cca 1 za dva měsíce

Co k tomu potřebujete - kromě chuti hrát ještě hokejku, nějaký ten puk, 2 sady hráčů. Investice cca do 250,- Kč.

A kde se přihlásit - nejlépe zajít právě na náš trénink (termíny tréninků jsou na našich stránkách hned pod úvodním obrázkem. V sekci Kontakty pak naleznete další možnosti, jak nás oslovit, nebo třeba jen vyplnit kontaktní formulář.

Rádi uvidíme nové tváře, ale i ty, kteří s námi již v minulosti hráli a kvůli škole nebo zaměstnání od toho museli upustit.

Za celý kolektiv trenér klubu Martin Pelikán

Petanque v Zábřeze červenec 2020