OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

KSH - logo - 420

 

KSH Sever Zábřeh

Není důležité zvítězit,

ale vyhrát

Soutěž družstev - 1. kolo

Do Vsetína jsme jeli se základní sestavou : David Pelikán, Martin Pelikán a Josef Gába, doplněnou o náhradníky Jana Malíka a Jana Černého. Zvláště Honza Malík jako nováček jel hlavně nasát atmosféru družstev, seznámit se s taktikou, přece jen se hraje trošku jinak než na soutěži jednotlivců. Do budoucna by měl být adekvátní náhradou za hrajícího trenéra Martina Pelikána.

Utkání se Vsetínem

Nastoupili jsme až do druhého zápasu proti domácímu Vsetínu, který byl "rozjetý" po vyhraném utkání se Střelicemi. A nezačali jsme špatně. David dokázal porazit vsetínskou jedničku a stávajícího mistra ČSSH Karla Laštovicu, Martin přidal remízu s Fojtem a když Pepa prohrál s Polanským, byl stav 1:1.
I v dalším kole jsme zahráli dobře. Martin sice dvakrát prohrával, ale nakonec dokázal dovést utkání s favorizujícím Karlem Laštovicou do nerozhodného stavu. David suverénně zvítězil nad Fojtem a právě Jan Malík, který nastoupil k prvnímu opravdu ostrému zápasu jen těsně podlehl domácímu Polanskému 1:2. Takže stav i po druhé směně byl nerozhodný, tedy 2:2.
Ve třetí opět zvítězila naše jednička David, ale bohužel ho nikdo z dalších nepodpořil a další zápasy jsme prohráli. Vždy jen těsně o gól ale prohráli. Před poslední směnou jsme tak prohrávali 3:4, což nebylo ještě tak špatné, v minulosti jsme z takového stavu utkání otáčeli. Ale tentokrát tomu tak nebylo. David po 3 vítězstvích prohrál s Karlem Laštovicou Martin pouze remizoval s Polanským a Pepa opět podlehl. Zápas tedy prohráváme v poměru 3:6

Bohužel jsme nechali Davida v tomto utkání na holičkách a nepomohli jsme mu ani jediným vítězstvím a to opravdu nestačí na celkové vítězství v utkání družstev.

Utkání se Střelicemi

Ke druhému utkání jsme nastoupili proti Střelicím, kteří oproti minulému ročníku posílíli o Libora Situ.

Hned v úvodním kole David prohrál s Radimem Ondrou, ale tento výpadek jsme nahradili vítězstvím Martina s Honzou Poštulkou a kdy přidal Josef remízu se Sitou, byl stav po první směněn nerozhodný 1:1.
Do druhé směny nastoupil Jan Černý proti Sitovi a po dvou třetinách držel pro nás příznivý stav 2:0. Ten však v poslední třetině neudržel a podlehl v utkání 2:3. Na ostatních stolech jsme však bodovali, kdy David v odvetě s Radimem z prvního kola se rozstřílel a zvítězil 7:3. První svoje vítězství a to velmi důležité zaznamenal Josef když porazil Honzu Puštulku 5:3 a ujali jsme se po druhé směně vedení 3:2.
Následující směna nám opět vyšla podle představ. David sice prohrává se Sitou, ale tentokrát jsme ho v tom nenechali. Martin Pelikán vítězí nad Martinem Poštulkou 6:0 a Josef poráží Radima 6:1. Navyšujeme tedy vedení na 5:3 a jedna výhra, či dvě remízi nám zajišťují vítězství. Když si však ve druhé třetině Martin během prvních dvou minut dává dva vlastní góly, kdy se mu vždy dokutálely puky do branky, a prohrává již 0:3, je jasné, že zbytek zůstává na Davidovi a Josefovi. Jenže Pepa nakonec několikrát inkasuje stejně tak jako Martin, který inkasoval před koncem druhé třetiny čtvrtý gól. Ve hře tak zůstává pouze David, který ve druhé třetině jednou skóroval. Poslední směna tak byla celkem dramatická, zvláště pak, když Martin v posledních minutách utkání střílí 3 branky a je na dostřel remízi. Jenže už na čtvrtý gól nebylo dost času. A tak nakonec rozhodl jedinný gól Davidův, který si zkušeně vedení 1:0 pohlídal a to rozhodlo o našem prvním letošním vítězství.

Další kolo se hraje 14. procince u nás v Zábřeze a tam už půjde do tuhého.

Výsledky prvního kola :

TJ Sokol Střelice – Vsetín Jokers         4 : 5   ( 1:1 - 1:0 - 1:2 - 1:2 )
Vsetín Jokers – KSH Sever Zábřeh          6 : 3   ( 1:1 - 1:1 - 2:1 - 2:0 )
KSH Sever Zábřeh – TJ Sokol Střelice      6 : 5   ( 1:1 - 2:1 - 2:1 - 1:2 )


Sponzoři a partneři klubu

Partr - hlavní sponzor      Pelisport - partner klubu     Alfa_beta_servis_Effenberger lll.jpg

Chcete si zahrát Pétanque nebo Mölkky ?

Chcete si zahrát Pétanque nebo Mölkky ?

Pak tu máme pro vás 2 možnosti. Tou první je přijít jen občas (i bez vlastního hracího vybavení, to Vám zapůjčíme) a zaplatit menší poplatek za hru a za půjčení potřebného vybavení, druhá možnost je vstoupit do našeho klubu.

1. Občasné hraní

To spočívá v tom, že si najdete termín, kdy se bude hrát a nebo si domluvíte hraní s vedením klubu. Na domluvený termín se dostavíte a můžete si s sebou vzít svoje vybavení nebo Vám je za poplatek zapůjčíme.
Musíte však zaplatit poplatek za hru a zapůjčení :

  • 50,- Kč - zapůjčení koulí
  • 25,- Kč - poplatek za používání vybavení Mölkky

2. Členství v klubu

Vstupem do našeho klubu a zaplacením ročního poplatku máte možnost hrávat Pétanque nebo Mölkky téměř kdykoliv chcete. Jako člen klubu však můžete hrávat i šipky nebo stolní hokej šprtec bez dalších poplatků (kromě poplatků za zapůjčování vybavení, které klub musí udržovat v dobrém stavu a to přece jen něco stojí).

Poplatky člena klubu :

  • 500,- Kč - celoroční členský poplatek
  •      0,- Kč - zapůjčení koulí nebo Mölkky

Pétanque a Mölkky se hraje na zábřežském stadioně na trávě.

Pokud již nyní máte zájem hrát s námi jakýmkoliv způsobem, ozvěte se nám. Úvodní seznámení a hra Pétanque nebo Mölkky je zdarma, poplatky se platí při pravidelném sportování pokud nejste členy klubu.

Petanque v Zábřeze červenec 2020