OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Soutěž družstev - 2. kolo

V sobotu 14. prosince 2019 jsme hostili družstva TJ Sokol Střelice a Vsetín Jokers při 2. turnaji družstev. Do letošní soutěže jsme nevstoupili zrovna úspěšně a hned úvodní zápas s domácím Vsetínem jsme prohráli. Proto byl nejhlavnější náš úkol v tomto kole oplatit Vsetínu porážku a případně přidat další body z utkání se Střelicemi.

K 1. utkání tohoto kola proti sobě nastoupili oba hostující celky a Vsetín zvítězil v poměru 7:1.

Utkání se Střelicemi

Ke 2. utkání jsme nastoupili proti Střelicím. Trochu jsme změnili sestavu, kdy v základní sestavě nastoupil Michal Urbášek namísto Martina Pelikána.

V první směně zvítězil pouze Josef Gába a jelikož na ostatních stole jsme remizovali, dostali jsme se hned po úvodní směně do vedení. Jenže to jsme hned v následující směně ztratili, kdy jedinný náš vítěz z provního kola podlehl Adéle Poštulkové. Oba další zápasy skončily opět remízou. Důležitou remízu si připsal Jan Malík s Radiem Ondrou.

Jenže ve třetí směně opět na jednom stole prohráváme a díky zbývajícím remízám prohráváme po 3. směně 1:2. Rozhodující 4. směna však končí smírně. Konečně se chytil Michal Urbášek a po předchozích remízách zvítězil, ale nečekaně podlehl David Jendovi Poštulkovi. A jelikož Pepa dokázal jen remizovat, prohráváme utkání se Střelicemi 2:3.

A již je to pro nás velká komplikace s ohledem na obhajobu loňského prvenství, protože je to již druhá prohra.

Utkání se Vsetínem

A pod tíhou toho, že si již nemůžeme dovolit žádnou bodovou ztrátu jsme nastoupili proti vedoucím Vsetínu, který bys si případnou výhrou zajistil vítězství v soutěži.

I přesto jsme dali důvěru Janu Malíkovi a nasadili jsme jej do základní sestavy. Sice nám bod nepřinesl, ale velice Fojta potrápil, který pak na druhou směnu nenastoupil. Michal remizoval s Karlem Laštovicou 0:0 a David povinně zvítězil 2:1 nad Maninou. První směna tedy končí 1:1

Stejně tak končí i druhá směna, kde Michal opět remizuje 1:1. Honza Malík prohrává 1:2 a tak remízu opět zachraňuje David důležitým vítězstvím nad nejlepším vsetínským hráčem a mistrem ČSSH K. Laštovicou v poměru 5:3.

Vývoj utkání nám zrovna nenehrává a tak přistupujeme ke střídání. Místo Honzy nastupuje zkušený Pepa Gába, ale ani ten nám nepřinesl vítězství v zápase. a podlehl Laštovicovi vysoko 3:7.  Konečně se rozstřílel Michal a deklasoval během poslední třetiny Fojta 5:1. A jelikož 3. svou výhru přidal opět David vyhráváme tuto směnu 2:1 a dostáváme se do vedení v utkání. Pro nás velmi důležitá směna.

Poslední směna rozhodne. Opět střídáme a tentokrát nám střídáví vychází. Pepa vítězí nad Maninou 4:1 a Michal pokračoval v dobré střelbě i s Laštovicou a vítězí 4:2. Ve třetím zápase sice David poprve prohrává, ale to již nemění nic na tom, že jsme utkání se Vsetínem zvládli a zvítězili 6:4

Velmi důležité vítězství nás tak nechává ve hře v boji o obhajobu dvou posledních vítězství v soutěži. Ale to bohužel není v jen našich rukou. Nicméně v posledním kole musíme v obou utkáních zvítězit a pak se uvidí. V přípravě pro to uděláme vše a ve Střelicích to prostě musí vyjít.

Výsledky 2. kola :

Vsetín Jokers - TJ Sokol Střelice      7 : 1   ( 1:1 - 1:0 - 2:0 - 3:0 )
TJ Sokol Střelice - KSH Sever Zábřeh   3 : 2   ( 0:1 - 1:0 - 1:0 - 1:1 )
KSH Sever Zábřeh - Vsetín Jokers       6 : 4   ( 1:1 - 1:1 - 2:1 - 2:1 )

Průběžná tabulka po 2. kole :

1. Vsetín Jokers      22-12-14  6 bodů
2. KSH Sever Zábřeh   17-13-18  4 body
3. TJ Sokol Střelice  13-15-20  2 body

Sponzoři a partneři klubu

Partr - hlavní sponzor                    Pelisport - partner klubu

Chcete si zahrát šipky ?

Chcete si zahrát šipky ?

Pak tu máme pro vás 2 možnosti. Tou první je přijít jen občas (i bez vlastních šipek, ty Vám zapůjčíme) a zaplatit menší poplatek za hru a za půjčení šipek, druhá možnost je vstoupit do našeho klubu.

1. Občasné hraní

To spočívá v tom, že si najdete termín, kdy se bude hrát a nebo si domluvíte hraní s vedením klubu. Na domluvený termín se dostavíte a můžete si s sebou vzít svoje šipky. Ty však člen našeho klubu zkontroluje, zda jsou způsobilé ke hraní na sisalový terč. Pokud nejsou a nebo nemáte šipky, tak Vám je za poplatek zapůjčíme.
Musíte však zaplatit poplatek za hru a zapůjčení :

  • 50,- Kč - zapůjčení šipek
  • 50,- Kč - poplatek za používání terče

2. Členství v klubu

Vstupem do našeho klubu a zaplacením ročního poplatku máte možnost hrávat šipky téměř kdykoliv chcete. Pokud nevlastníte svoje šipky, budou Vám za poplatek zapůjčeny. Jako člen klubu však můžete hrávat i Petanque nebo stolní hokej šprtec bez dalších poplatků (kromě poplatků za zapůjčování vybavení, které klub musí udržovat v dobrém stavu a to přece jen něco stojí).

Poplatky člena klubu :

  • 500,- Kč - celoroční členský poplatek
  •    10,- Kč - zapůjčení šipek

Zatím ještě jednáme o prostoru, kde bychom mohli šipky provozovat, takže výše uvedené podmínky budou platit od doby, kdy budeme mít toto dořešeno.

Pokud již nyní máte zájem hrát s námi jakýmkoliv způsobem šipky, ozvěte se nám.

Petanque v Zábřeze červenec 2020