Soutěž družstev - 3. kolo

KSH Sever - družstva 2020V sobotu 3. října 2020 jsme pořádali 3. kolo soutěže družstev. To se sice mělo konat ve Střelicích, ale z důvodu voleb se nakonec uskutečnilo u nás v Zábřeze.

My jsme stáli před nelehkým úkolem. Abychom obhájili vítězství z předchozích dvou ročníků, museli jsme zvítězit v obou utkáních a ještě si vylepšit skóre jednotlivých zápasů. Nic jsme nenechali náhodě a místo omluveného Josefa Gáby jsme povolali našeho spoluhráče Josefa Fochera, který je v našem klubu od jeho vzniku. Ještě v pátek jsme se sešli, abychom probrali taktické varianty a trochu potrénovali.

Utkání se Vsetínem - vítězíme 5 : 2

1. směna - 1 : 0
Pepa Focher vítězí nad M. Ščerbou 4:1 a získává pro nás první bod. David Pelikán remizuje s Lukášem Maninou 1:1 a stejně tak Michal Urbášek s Karlem Laštovicou.

2. směna - 2 : 0
V další směně odskakujeme o další 2 body a zvyšujeme náš náskok na 3:0. David sice opět remizoval 1:1 a to se Ščerbou, ale Josef poráží Maninu 2:0 a stejným výsledkem vítězí i Michal nad Karlem Laštovicou.

3. směna - 1 : 1
Vsetín zastavil přísun našich rozdílových bodů. Karel Laštovica poráží Pepu 3:1 a Michal remizuje 0:0 se Ščerbou. Důležitý bod přináší dnešní náhradník Martin Pelikán vítězstvím 3:1 nad Maninou. David po dvou remízách potřeboval uklidnit před rozhodující směnou.

4. směna - 1 : 1
Již se nám nepodařilo navýšit skóre, ale hlavní bylo, že soupeř náskok nesnížil. A to i přesto, že se Davidovi opět nedařilo a podlehl Karlu laštovicovi 0:6. Pepa remizoval se Ščerbou 1:1 a uklidnění přinesl Michal vítězstvím nad Maninou v poměru 3:1

Střelice vs. Vsetín - 4 : 5

Druhé utkání přineslo velké drama. Vsetín věděl, že musí zvítězit a že jde i o skóre. Po první směně byl sice stav 1:1 což nám vyhovovalo, ale v dalších dvou směnách Vsetín zabral a zvítězil vždy 2:0, takže před poslední směnou již vedl 5:1 a pro nás by tento stav fakticky znamenal konec nadějí na prvenství v soutěži. Jenže v poslední směně Vsetín snad už pod dojmem snadného vítěztsví prohrává na všech stolech a nám se opět vrací velká možnost na obhajobu.

Utkání se Střelicemi - vítězíme 7 : 3

Poslední utkání soutěže a opravdu nelehký úkol pro nás. Musíme zvítězit alespoň o 4 body.

1. směna - 3 : 0
Velký nástup všech našich borců. Pepa si vyšlápl na Radima Ondru a vítězí 5:1. Ale u ostatních zápasů bylo drama až do konce. David konečně dnes vítězí a to 2:1 nad Honzou Poštulkou a Michal stejným poměrem poráží Adélku Poštulkovou. První směna nám vyšla.

2. směna - 1 : 1
Na Pepu nasadil soupeř náhradníka Martina Poštulku a když už to vypadalo, že zápas skončí remízou, šťastnou brankou Pepa strhává vítězství na naši stranu. David v odvetě s Honzou porhrává 1:2 a Michal remizuje s Radimem 2:2. Sice jsme náskok nenavýšili, ale také se nesnížil a naděje stále trvají.

3. směna - 2 : 1
Již začíná jít do tuhého. Potřebujem ten důležitý rozdílový bod. A zrovna v této směně padl Josef v utkání s Honzou Poštulkou 2:4. Vše důležité se tak odehrává na dalších stolech. Michal v poslední třetině navyšuje vedení na 2:0 a takto utkání i dohrává. A co David? Tomu se zápas proti Radimovi vydařil a získává další bod za vítězství 3:1.
Vedeme tedy o 4 body, ale je důležité to potvrdit v posldní směně.

A od začátku se vše vyvíjí v náš prospěch. Po 2 třetinách vede David 2:0 nad Adélkou a musí tento stav udržet. Vede také Pepa a Michal, ale pouze o jednu branku. Téměř celou poslední třetinu držíme postupové body, ale přichází poslední minuta celé soutěže a vše se dramatizuje. Pepa inkasuje na 2:3 a Michal dostává branku na 1:2. V tuto chvíli se nám náš sen vzdaluje a to hned na dvou stolech. Kluci se snaží, ale čas velmi rychle ubíhá. Půl minuty do konce a my potřebujeme alespoň na jednom stole vstřelit branku. A to se povedlo 17 vteřin před koncem zápasu téměř shodně hned na dvou stolech. Pepa srovnává střelou pod břevno na 3:3 a Michal na 2:2. Ale ještě není dobojováno. Hned po rozjezdu nebezpečně střílí Radime těsně mimo Josefovu branku a 5 vteřin před koncem ještě Michal inkasuje na 2:3. Ale to už je konce zápasu.

Získáváme vítěztsví v soutěži potřetí za sebou, ale tím nejtěsnějším rozdílem. Máme s druhým Vsetínem stejný počet bodů ( 8 ) a zároveň i stejný rozdíl ve skóre zápasů  ( 6 ). Dokonce máme stejně vyhraných a prohraných zápasů (29 / 23). Nakonec rozhoduje třetí kritérium a to vzájemné zápasy (2 : 1)

Povedlo se a my můžeme slavit. Z pozice trenéra musím poděkovat všem našim hráčům, kteří nás v soutěži reprezentovali. Ukázalo se, že rozhoduje každý jednotlivý neprohraný zápas.