Vítězné družstvo ze StřelicMěli jsme sice nejlepší výchozí pozici, ale přece jen shodný počet bodů se Střeicemi, se kterými jsme vždy remizovali, nás nenechával v klidu. Navíc se omluvile Josef Gába a tak za nás nastoupil Josef Focher, se kterým jsme již několik týdnů jednali o jeho návratu na soutěže. Náš klub reprezentovali: David a Martin Pelikánovi, Josef Focher a Jan Černý.

K prvnímu utkání jsme nastoupili proti Vsetínu, se kterým jsme naposledy na jeho půdě prohráli.

KSH Sever Zábřeh - Vsetín Jokers     7 : 2   (2:1, 3:0, 1:1, 1:0)

Hned v úvodním směně jsme střídali. Martina nahradil v utkání s K. Laštovicou Honza Černý a vedl si opravdu dobře i když to na zisk bodu nestačilo. Jelikož však David i Josef svá utkání vyhráli a vyhráli jsme tuto směnu 2:1. Rozhodující náskok jsme získali ve druhé směně, kde jsme na všech stolech vyhráli. Zápletku jsme nepřipustili ani ve 3. směně a to i přesto, že jsme nechali na lavičce opět Martina a nasadili Honzu na L. Maninu. A Honza nezklamal. Vedl sice po první třetině překvapivě 4:0, ale náskok nedokázal udržet a nakonec remizoval. Tento výsledek již ale znamenal, že toto utkání již nemůžeme prohrát. V závěrečné směně jsme ještě přidali jeden bod a udělali první krůček k celkovému vítězství. Avšak rozhodující duel nás ještě čekal.

Vsetín Jokers - TJ Sokol Střelice     5 : 6   (2:1, 1:2, 1:1, 1:2)

Druhé utkání dne mezi Vsetínem a Střelicemi bylo od prvního utkání velmi vyrovnané. Vsetín se po první směně dostal do vedení, ale hned po druhé směně to bylo nerozhodně. Ani 3. směna nic nerozhodla. I přesto, že domácí jednička Radim Ondra prohrál a Honza Poštulka jen remizoval, průběžnou remízu "zachránil" Martin Poštulka vítězstvím nad L. Fojtem. Takže rozhodovala poslední směna. Radim opět s Karlem prohrál, Honza vybojoval tesné vítězství nad L. Fojtem a rozhodující bod získal Martin Poštulka vítězstvím na L. Maninou.

TJ Sokol Střelice - KSH Sever Zábřeh     3 : 6   (0:1, 1:2, 1:1, 1:2)

A začal velký boj o celkové prvenství. Nejprve taktizováním při psaní soupisek. My jsme změnili naši jedničku, kterou se pro toto utkání stal Josef. Na tuto naši změnu domácí reagovali zcela překvapivě, kdy nasadili jako jedničku Martina Poštulku a Radim byl jako třetí hráč. Papírově to pro nás bylo výhodnější, ale na stolech to pak je jinak. Opět jsme hned v úvodní směně přistoupili ke střídání a opět nastoupil Honza Černý. A tento tah nám vyšel, když Honza s Martinem remizoval. Stejně tak David hrál s výborně hrajícím Janem Poštulkou nerozhodně a Pepa po infarktovém závěru utkání dokázal vsřelit vítěznou branku nekolik desítek vteřin před jeho koncem. To byl hodně důležitý moment pro vývoj utkání..
Ve druhé směně jsme již hráli v základní sestavě, ale byli to opět nervy. David sice po první třetině vedl již 3:0 nad Martinem Poštulkou, ale nakonce to bylo velmi těsné vítězství 3:2. Pepa zdolal Honzu 3:1, ale Martin Pelikán nedokázal udržel remízu a nešťastnou brankou v závěru utkání podlehl 0:1. I tak to bylo dobré, protože jsme navýšili o další bod naše vedení.
Drama pokračovalo ve 3. směně. Potřebovali jsme alespoň udržet dvoubrankové vedení. To se nakonec podařilo a tuto směnu jsme remizovali 1:1. Před poslední směnou byly jasné počty, Střelice potřebovali k celkovému vítězství v lize družstev zvítězit na všech třech stolech. Nám stačila i pouze jedna remíza. Jenže na remízi se hrát nedá, je to velmi ošidné. Střelice však měli smolný nástup do rozhodující směny. Pepa se velmi rychle dostal do vedení a Radim s Martinem si v první třetině vstřelil dvě vlastní branky. Na třetím stole byli sice střelecké hody, ale úspěšnější pro domácího Honzu Poštulku, který zvítězil 6:3. Jenže v době, kdy se Honza dostával do vedení jsme již na obou dalších stolech vedli o 3 branky a dařilo se nám vedení udržovat. Po závěrečném gongu jsme tak mohli slavit. První vítězství nad Střelicemi v sezóně nám zajistilo celkový primát.

Na tomto místě je teď potřeba poděkovat všem, kteří za náš klub v průběhu roku nastupovali a díky svým výkonům přispěli k celkovému vítězství. Každý člen týmu svým dílem. A to i to kafíčko, o které se poctivě staral Honza Černý.

Za náš klub v soutěži nastoupili :
David Pelikán, Martin Pelikán, Josef Gába, Jan Černý, Dominik Hejný a Josef Focher.