OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

KSH - logo - 420

 

KSH Sever Zábřeh

Není důležité zvítězit,

ale vyhrát

Vítězné družstvo ze StřelicMěli jsme sice nejlepší výchozí pozici, ale přece jen shodný počet bodů se Střeicemi, se kterými jsme vždy remizovali, nás nenechával v klidu. Navíc se omluvile Josef Gába a tak za nás nastoupil Josef Focher, se kterým jsme již několik týdnů jednali o jeho návratu na soutěže. Náš klub reprezentovali: David a Martin Pelikánovi, Josef Focher a Jan Černý.

K prvnímu utkání jsme nastoupili proti Vsetínu, se kterým jsme naposledy na jeho půdě prohráli.

KSH Sever Zábřeh - Vsetín Jokers     7 : 2   (2:1, 3:0, 1:1, 1:0)

Hned v úvodním směně jsme střídali. Martina nahradil v utkání s K. Laštovicou Honza Černý a vedl si opravdu dobře i když to na zisk bodu nestačilo. Jelikož však David i Josef svá utkání vyhráli a vyhráli jsme tuto směnu 2:1. Rozhodující náskok jsme získali ve druhé směně, kde jsme na všech stolech vyhráli. Zápletku jsme nepřipustili ani ve 3. směně a to i přesto, že jsme nechali na lavičce opět Martina a nasadili Honzu na L. Maninu. A Honza nezklamal. Vedl sice po první třetině překvapivě 4:0, ale náskok nedokázal udržet a nakonec remizoval. Tento výsledek již ale znamenal, že toto utkání již nemůžeme prohrát. V závěrečné směně jsme ještě přidali jeden bod a udělali první krůček k celkovému vítězství. Avšak rozhodující duel nás ještě čekal.

Vsetín Jokers - TJ Sokol Střelice     5 : 6   (2:1, 1:2, 1:1, 1:2)

Druhé utkání dne mezi Vsetínem a Střelicemi bylo od prvního utkání velmi vyrovnané. Vsetín se po první směně dostal do vedení, ale hned po druhé směně to bylo nerozhodně. Ani 3. směna nic nerozhodla. I přesto, že domácí jednička Radim Ondra prohrál a Honza Poštulka jen remizoval, průběžnou remízu "zachránil" Martin Poštulka vítězstvím nad L. Fojtem. Takže rozhodovala poslední směna. Radim opět s Karlem prohrál, Honza vybojoval tesné vítězství nad L. Fojtem a rozhodující bod získal Martin Poštulka vítězstvím na L. Maninou.

TJ Sokol Střelice - KSH Sever Zábřeh     3 : 6   (0:1, 1:2, 1:1, 1:2)

A začal velký boj o celkové prvenství. Nejprve taktizováním při psaní soupisek. My jsme změnili naši jedničku, kterou se pro toto utkání stal Josef. Na tuto naši změnu domácí reagovali zcela překvapivě, kdy nasadili jako jedničku Martina Poštulku a Radim byl jako třetí hráč. Papírově to pro nás bylo výhodnější, ale na stolech to pak je jinak. Opět jsme hned v úvodní směně přistoupili ke střídání a opět nastoupil Honza Černý. A tento tah nám vyšel, když Honza s Martinem remizoval. Stejně tak David hrál s výborně hrajícím Janem Poštulkou nerozhodně a Pepa po infarktovém závěru utkání dokázal vsřelit vítěznou branku nekolik desítek vteřin před jeho koncem. To byl hodně důležitý moment pro vývoj utkání..
Ve druhé směně jsme již hráli v základní sestavě, ale byli to opět nervy. David sice po první třetině vedl již 3:0 nad Martinem Poštulkou, ale nakonce to bylo velmi těsné vítězství 3:2. Pepa zdolal Honzu 3:1, ale Martin Pelikán nedokázal udržel remízu a nešťastnou brankou v závěru utkání podlehl 0:1. I tak to bylo dobré, protože jsme navýšili o další bod naše vedení.
Drama pokračovalo ve 3. směně. Potřebovali jsme alespoň udržet dvoubrankové vedení. To se nakonec podařilo a tuto směnu jsme remizovali 1:1. Před poslední směnou byly jasné počty, Střelice potřebovali k celkovému vítězství v lize družstev zvítězit na všech třech stolech. Nám stačila i pouze jedna remíza. Jenže na remízi se hrát nedá, je to velmi ošidné. Střelice však měli smolný nástup do rozhodující směny. Pepa se velmi rychle dostal do vedení a Radim s Martinem si v první třetině vstřelil dvě vlastní branky. Na třetím stole byli sice střelecké hody, ale úspěšnější pro domácího Honzu Poštulku, který zvítězil 6:3. Jenže v době, kdy se Honza dostával do vedení jsme již na obou dalších stolech vedli o 3 branky a dařilo se nám vedení udržovat. Po závěrečném gongu jsme tak mohli slavit. První vítězství nad Střelicemi v sezóně nám zajistilo celkový primát.

Na tomto místě je teď potřeba poděkovat všem, kteří za náš klub v průběhu roku nastupovali a díky svým výkonům přispěli k celkovému vítězství. Každý člen týmu svým dílem. A to i to kafíčko, o které se poctivě staral Honza Černý.

Za náš klub v soutěži nastoupili :
David Pelikán, Martin Pelikán, Josef Gába, Jan Černý, Dominik Hejný a Josef Focher.

Sponzoři a partneři klubu

Partr - hlavní sponzor      Pelisport - partner klubu     Alfa_beta_servis_Effenberger lll.jpg

Chcete si zahrát Pétanque nebo Mölkky ?

Chcete si zahrát Pétanque nebo Mölkky ?

Pak tu máme pro vás 2 možnosti. Tou první je přijít jen občas (i bez vlastního hracího vybavení, to Vám zapůjčíme) a zaplatit menší poplatek za hru a za půjčení potřebného vybavení, druhá možnost je vstoupit do našeho klubu.

1. Občasné hraní

To spočívá v tom, že si najdete termín, kdy se bude hrát a nebo si domluvíte hraní s vedením klubu. Na domluvený termín se dostavíte a můžete si s sebou vzít svoje vybavení nebo Vám je za poplatek zapůjčíme.
Musíte však zaplatit poplatek za hru a zapůjčení :

  • 50,- Kč - zapůjčení koulí
  • 25,- Kč - poplatek za používání vybavení Mölkky

2. Členství v klubu

Vstupem do našeho klubu a zaplacením ročního poplatku máte možnost hrávat Pétanque nebo Mölkky téměř kdykoliv chcete. Jako člen klubu však můžete hrávat i šipky nebo stolní hokej šprtec bez dalších poplatků (kromě poplatků za zapůjčování vybavení, které klub musí udržovat v dobrém stavu a to přece jen něco stojí).

Poplatky člena klubu :

  • 500,- Kč - celoroční členský poplatek
  •      0,- Kč - zapůjčení koulí nebo Mölkky

Pétanque a Mölkky se hraje na zábřežském stadioně na trávě.

Pokud již nyní máte zájem hrát s námi jakýmkoliv způsobem, ozvěte se nám. Úvodní seznámení a hra Pétanque nebo Mölkky je zdarma, poplatky se platí při pravidelném sportování pokud nejste členy klubu.

Petanque v Zábřeze červenec 2020